Çarşamba , Aralık 12 2018
Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz
Home / Eğitim / Üniversite yemekhanesinde zehirlenen 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı
Üniversite yemekhanesinde zehirlenen
Üniversite yemekhanesinde zehirlenen

Üniversite yemekhanesinde zehirlenen 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Üniversite yemekhanesinde zehirlenen 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı Üniversitenin merkezi yemekhanesinde yemek yiyen en az 400 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. detaylar haberimizde…

Üniversite yemekhanesinde zehirlenen 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi‘nde (YYÜ) 30 Kasım cuma günü üniversitenin merkezi yemekhanesinde yemek yiyen en az 400 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

“Müdahale edilen öğrencilerden 260’ı taburcu edildi”

Zehirlenen öğrenciler kampüse sevk edilen ambulanslarla civardaki hastanelere ulaştırıldı. 293 öğrenci üniversite hastanesine, 36 öğrenci Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 8 öğrenci ise Lokman Hekim Hastanesi’ne kaldırıldı. Üniversite hastanesinde müdahale edilen öğrencilerden 260’ı taburcu edildi. Tedavileri süren öğrencilerin ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

“Yaklaşık 600 öğrenci hastaneye gitti”

Görgü tanıklarının aktardığına göre ise sabah saatlerinde yaklaşık 600 öğrencinin hastaneye gittiği, en az 400’ünün ise gıda zehirlenmesi sebebiyle tedavi altına alındığı öne sürüldü.

Etin parazitli olduğu iddiası var…

Ayrıca yemekhanede dağıtılan etin parazitli, dolayısıyla tüketilmeye elverişli olmadığı iddia edildi.

Benzer haberler

YÖK kadro yetkisinin kullanımını

YÖK kadro yetkisinin kullanımını üniversitelere devretti

YÖK kadro yetkisinin kullanımını üniversitelere devretti Yükseköğretim Kurulu, kadro kullanımı yetkisine yönelik geçmişte örneği olmayan …