GenelMecit Ünal

Fatma Kaplan Hürriyet ve Mart 2014 yerel seçimleri

Fatma Kaplan Hürriyet ve Mart 2014 yerel seçimleri Fatma HÜRRİYET; çalışmalarının ana merkezine kendini değil, örgütünü koymuş. Adama göre seçim kazanmanın artık geride kaldığını ve halkta karşılık bulamayacağını söylüyor. Fatma Kaplan Hürriyet ve Mart 2014 yerel seçimleri yorum/haber

Fatma Kaplan Hürriyet ve Mart 2014 yerel seçimleri

Siyaset; bir insanın günlük yaşamının bir parçası olunca, yoğun insan tanıma fırsatınız oluyor.

Fatma HÜRRİYET, benim bu süreç içinde tanıdığım yol arkadaşlarımdandır.
Tanıdığım kadarıyla tarif edecek olursam; genç, dinamik, çalışkan, tuttuğunu koparan, bildiğinde inatçı, kaprisi olmayan, üreten, candan, samimi, sıcakkanlı ve karşısında ki ile çabuk iletişim kurabilen bir kardeşim.

Cumhuriyet Halk Partisinin 2014 yerel seçimlerinde, İzmit Belediye Başkanlığı için aday adayı.

Yarın, yapılacak sandıklı seçimde; yıllardır partisince hatırlanmayan üyelerin desteğini alarak aday olmayı hedefliyor.

Uzun süredir yapmış olduğu çalışmalarından bahsetti. Kadın olarak avantajlı olduğu inkâr edilemez. Ve o da öyle yapmış. Kendisine destek olan çalışma arkadaşlarını, her mahallede yaşayan kadınlardan oluşturmuş. İyi çalışmalar yapmışlar ve birebir insanlara dokunmuşlar.

Kadın aday İzmit ilçesinde elbette bir adım önde olur. Ancak, esas önemli olan kişilerin değil, partinin ve parti politikalarının önde olmasıdır.

Fatma HÜRRİYET; çalışmalarının ana merkezine kendini değil, örgütünü koymuş. Adama göre seçim kazanmanın artık geride kaldığını ve halkta karşılık bulamayacağını söylüyor.
Hedefini koyarken de; İzmit Belediyesinde, halkımıza hizmeti götürebilmek için yerel seçimlerde elde edilecek başarının genel seçimlere uzanmasını istiyor. Ve bunun örgütten bağımsız, kendi kişiliğiyle olamayacağını çok iyi biliyor.

Genç ve çalışkan partili olan Hürriyet ”Ben şu anda, geçmişte belediyeyi kazanan başkanlarımızın olduğu yaştayım. Onlarda benim yaşımda başlamışlardı” diyerek artık sosyal demokrat belediyeciliğin kalıcılaştırılmasını, kişilerin partinin önünde olamayacağını vurguluyor. Geçmişte, partisinin belediye başkanlarının verdiği başarılı işleri hiç görmezden gelmiyor.

Ama artık YETER…

“Değişim zamanı” diyor.

En çok partili ile kendinin ve ekibinin buluştuğunu söyleyen hürriyet “Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı Cumhuriyet Halk Partisidir. Tüm yurtsever, demokrat, devrimciler Cumhuriyet Halk Partisinin çatısı altında birleşmeli, bu kötü gidişe dur denilmelidir.

Partimizin asıl hedefi 2015 genel seçimlerinde iktidar olmaktır. Genel iktidara büyük yürüyüşü başlatarak ulaşabiliriz.

Büyük yürüyüşün ilk ayağı 2014 yerel seçimleridir. Yerel seçimlerde başarılı olmak zorunluluğumuz var. Kimse, kendini partinin üstünde görmesin. Yoksa ülke ayağımızın altından kayıp gidiyor.

Yapmamız gereken kirli hesaplara, çirkin pazarlıklara, yersiz kavgalara bir son vermektir. Artık kavga edenler yüzünden bir seçim daha kaybetmek istemiyoruz. Bu seçimi mutlaka kazanacağız.

‘Ben varsam seçim kazanılır, benden başkasıyla bu seçim kazanılamaz’ gibi kendi dağlarını yaratanları dağlarıyla baş başa bırakıp, adamcı siyasete prim vermeden partimizin başarısı için çalışmalıyız. Gitmediğimiz ev, bizim değildir sözünü unutmamalıyız.
İsimler gelip geçicidir. Kalıcı olan partimizdir. Sonsuza kadar gidebilecek kurumsal yapıdır.

Artık ben değil, ‘BİZ’ demek zorunluluğumuz var

Örgütü hiçe sayarak, kendini örgütün üstünde görerek yol alamayız. Örgütümüzün ürettiği projeler ve organizasyonlarla biz bu seçimi kazanırız.

Bizim örgütümüzün dinamikleri hem İzmit’i, hem Büyükşehri yönetecek uzman kadroları içinde bulundurmaktadır.

Seçimi kazanıp Belsa tekrar hürriyetine kavuştuğunda halkımız bizi yeni yüz, yeni proje ve vizyonumuzla daha yakından tanıma fırsatı bulacaktır.” Dedi.

Fatma Kaplan HÜRRİYET; Sen basamak, basamak örgütün içinden gelen, parti terbiyesini parti içinde almış, parti bilincini taşıyan, partisine emek vermiş birisin. Senin başaramayacağın iş olamaz. Yolun açık olsun kardeşim.

Yaşama dair her şeyin farkında olmanız dileğiyle, hoşça kalın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı