Pazartesi , Mayıs 27 2019
Home / Gündem / Hürriyet ‘19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür’

Hürriyet ‘19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür’

Hürriyet ‘19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür’Hürriyet; “19 Mayıs 1919 … Bu tarih, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların tüm onur ve asaletleriyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde şaha kalkışının başlangıcıdır” dedi. detaylar haberimizde…

Hürriyet ‘19 Mayıs bir milletin uyanışının sembolüdür’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, kurtuluş ateşini yaktığı büyük zafere giden yolun 100.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Hürriyet “bağımsızlık ve özgürlük savaşını fiilen başlatan 19 Mayıs 1919, Türk milletinin uyanışının sembolüdür. Bu tarih, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların tüm onur ve asaletleriyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde şaha kalkışının başlangıcıdır.

“Gençlerimiz en büyük gücümüz”

Bu şahlanışın 100. yılında bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini, genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen gençlerimiz en büyük gücümüz ve güvencemizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyor, vatan için, her zaman tek yürek, tek yumruk olabilen gençlerimizin, halkımızın Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum” dedi.

Benzer haberler

Tekirdağ’dan kısa kısa

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “Gönül Sofraları” Yağcı Mahallesi’nde kuruldu. Yağcı Mahallesi’nde …

Bir cevap yazın