Çarşamba , Mayıs 22 2019
Home / Gündem / İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir
İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir
İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir

İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir

İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir Andız; “Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşı ulusal birlik ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı büyük bir kahramanlık destanıdır” dedi. detaylar haberimizde…

İstiklal Marşı yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Deniz Karamert12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız yazılı bir açıklamada bulundu. Andız, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Milli Marş

“Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen, Ulusal Kurtuluş Savaşımız canla başla bir bütün olarak verilen onurlu bir mücadeledir. Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşı ulusal birlik ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı büyük bir kahramanlık destanıdır. Kurtuluş Savaşı‘yla bağımsızlığımızın anıtı dikilirken, Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile bu savaşı ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda ‘Milli Marş’ olarak kabul edilmiştir.

Eşsiz Eser

Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı‘yla bağımsızlığına düşkün Türk Milletinin duygu ve düşüncelerini anlatmıştır. Türk Ulusunun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olan İstiklal Marşı, olanaksızlıklar içinde verdiğimiz mücadeleden sonra yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir.

Rahmet ve Saygıyla

İstiklal Marşı‘nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 98’inci yıldönümünde, başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı‘nın tüm kahramanlarını, meclis üyelerini ve Kurutuluş Savaşımıza yürekli kalemiyle destek olan ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy‘u rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Benzer haberler

Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamaları

- Sakarya, Zonguldak, Kocaeli, Bartın, Karabük ve Düzce'de sarı kırmızılı taraftarlar şampiyonluğu kutladı

Bir cevap yazın