Çarşamba , Aralık 12 2018
Reklam kodunuzu buraya ekleyiniz
Home / İz Bırakanlar / 10 Kasım 1938’de Babamızı ebedi istirahatgahına uğurladık
10 Kasım 1938'de Babamızı ...
10 Kasım 1938'de Babamızı ...

10 Kasım 1938’de Babamızı ebedi istirahatgahına uğurladık

10 Kasım 1938’de Babamızı Atatürk’üm benim!.. O, “insanların inanç dünyasını ayırıyorum”, binlerce yıldır yer yüzünde “insan olarak doğan, insan olarak yaşayan, insan olarak ölen” insanların en büyüğüdür!.. detay/haber

10 Kasım 1938’de Babamızı …

 

O, o aydınlanmadır, özgürlüktür, “İstiklal Savaşını kazanan” büyük ve “gazi” bir komutandır; ezilen insanların ve milletlerin ümidi ve manevi önderidir; “ilelebet yaşayacak olan” Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusudur; devrimleri ile Türkiye’ye “çağdaş medeniyetin kapısı açan” devlet adamıdır; Türklerin atasıdır; “uydurulmamış, saptırılmamış”, özetle “gerçek” İslam’ın koruyucusu, savunucusu, anlatıcısı ve yol göstericisidir; öyle de kalacaktır!..

Rahmetli Celal Bayar, “Atatürk’ü sevmek ibadettir” demiştir; bu söz tarihe geçmiştir, ne var ki ve elbette herkesten “Atatürk’ü sevmesi” beklenemez, onu sevmeyenler olacaktır, eleştirenler olacaktır; ama hakaret, ama saygısızlık; işte o, kabul edilemez.

Onlar, insanlık adına, Türkiye Cumhuriyeti adına, “Ne mutlu Türk’ün diyene” sözünün gereği olarak “Türküm” diyen herkes adına, “onların Atatürk’e saygısızlık, hakaret ederek indikleri kirli çukurun bir benzerine inmeme hassasiyetini göstererek”, en hafif tabiri ile ifade edeyim; nankördürler; altını tekrar tekrar çiziyorum; nankör!..

Onlar ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar; Atatürk, Türk’ün ezeli atasıdır, ebediyen de “öyle” kalacaktır!..

Benzer haberler

Tebessüm bedavadır vereni üzmez alanı mutlu eder şemsi tebrizi

Tebessüm bedavadır vereni üzmez alanı mutlu eder şemsi tebrizi

Tebessüm bedavadır vereni üzmez alanı mutlu eder şemsi tebrizi Düşmanınıza iyilik edin, hediye verin. Kırıldığınız …