Reklam Başlığı
Eğitim

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi… Demirkol; “Sadece matematik bilmek yeterli değildir. Tek kalıcı olan öğrenmeyi öğrenmektir. Bir okulun en temeli öğrenciye öğrenmeyi öğretmekse mezuniyet bir veda değildir. Hangi alanda olursanız olun farklı olun” dedi. detaylar haberimizde…

Kocaeli Bilnet Okulları ilk mezunlarını verdi

Kocaeli Bilnet Okulları Öğretmenleri

İlimizde bu yıl açıldığı günden beri adını başarılı projeleriyle sıkça duyuran Kocaeli Bilnet Okulları, ilk mezunlarını verdi.

Kocaeli’de bu yıl açılan Kocaeli Bilnet Okulları, mezuniyet heyecanını tattı. İlk mezunlarını veren Bilnet Okulları’nda Ortaokul’dan mezun olan 34 öğrenci ile Anadolu ve Fen Lisesi’nden mezun olan 37 öğrenci diplomalarını alarak yeni hayatlarına ilk adımı attı. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan, Bilnet Okul Kurucusu Ali Korkmaz, Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, Lise müdürü Yasin Kutluata, Kocaeli Fen Lisesi Müdürü Mesut Tekin, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu ile çok sayıda veli katıldı. Okul korosunun müzik dinletisiyle başlayan törende veliler duygu dolu anlar yaşadı. Okulu dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve ödüllerinin verildiği törende Mary Jane sahne alarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

kampüs müdürü Yasemin Demirkol

Derece alanlara ödül

Eğitimlerini derece alarak taçlandıran öğrencilere plaketleri takdim edildi. Ortaokul 3.’sü olan Ceylin Karaduman’a Ortaokul Müdür Yardımcısı Sibel Erden, Ortaokul 2’si Ece Eraldemir’e Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, Ortaokul 1.’si Selen Basım’a Okul Kurucusu Ali Korkmaz tarafından plaketleri verildi. Öte yandan Anadolu Lisesi 3.’sü olan Elif Sude Karakuzu ile Fen Lisesi 3.’sü Efe Sarı’ya Kocaeli Fen Lisesi Müdürü Mesut Tekin, Anadolu Lisesi 2.’si Hacer Ulaş ile Fen Lisesi 2.’si Nurefşan Işık’a Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu, Anadolu Lisesi 1.’si Fehmi Mert Talus ile Fen Lisesi 1.’si Baran Tügen ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan’dan plaketlerini aldı. Daha sonrasında okul birincileri yaş kütüğüne isimlerini çaktılar.

mary jane

“Farklı olun”

Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, yaptığı selamlama konuşmasının ardından şunları söyledi:
“Burada ortak sevincimizi paylaşmak için bulunuyoruz. Geleceğimizin mimarı gençlerimizi mezun etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Alanında yetkin gençleri yeni hayatlarına uğurluyoruz. Ülkemizde son yıllarda eğitime çok önem verilmektedir. Kocaeli’de açıldığımız ilk yılımızda 500 kişiye nitelikli eğitim vermenin gururunu yaşıyoruz. Kısa sürede kentimizin markası olmuştur. Kocaeli Bilnet okullarımız çağın gereksinimlerini yakalayarak öğrenci odaklı projelerimizle büyük bir ivme içindedir. Sadece matematik bilmek yeterli değildir. Tek kalıcı olan öğrenmeyi öğrenmektir. Bir okulun en temeli öğrenciye öğrenmeyi öğretmekse mezuniyet bir veda değildir. Hangi alanda olursanız olun farklı olun. Atatürk, gençlikten beklentisini en özgün şekilde belirtmiştir. Atamızın izindeki çalışmalarımız ile öğrencilerimize anne baba gibi sarılıp araştırmaya yatkın bireyler olarak yetiştirerek geleceğe hazırladınız. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Fen Lisesi 1.’si Baran Tügen
Anadolu Lisesi 1.’si Fehmi Mert Talus
Ortaokul 1.’si Selen Basım

 

Okul koro’su
lise mezunları
Diplomalasını alan 12-A sınıfı öğrencisi Eren Kaan Savsar, annesi Cahide Savsar, babası Serkan Savsar ve kardeşi Akınalp Savsar ile Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol…
Mezuniyet törenine katılım
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı