Reklam Başlığı
Spor

Körfez’imizi ‘Sporun başkenti’ yapacağız

Körfez’imizi ‘Sporun başkenti’ yapacağız Sarıdoğan; “Sporcu yetiştirme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun en büyük nedeni ise tesislerin yetersiz olması. Göreve geldiğimiz günden itibaren Körfez’in her mahallesine spor alanları kazandırarak tüm gençlerimizin spor ile tanışmasına aracı olacağız” dedi. detaylar haberimizde…

Körfez’imizi ‘Sporun başkenti’ yapacağız

Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, Körfez İlçesi Birlikspor Kulübü’nün yönetimi, sporcuları ve sporcu velileri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Sporcular ve aileleri

Kulüp sporcuları ve velileri katıldı

31 Mart yerel seçimleri öncesi Körfez’in her noktasına ulaşmaya ve dokunmaya çalışan Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, spor kulüpleri ile de yakından ilgileniyor. Recep Sarıdoğan son olarak, düzenlenen kahvaltı programında Körfez’in güzide kulüplerinden biri olan Körfez İlçesi Birlikspor ailesi ile bir araya geldi. Kahvaltıda Saadet Partisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, Körfez Birlikspor Kulübü Başkanı İsmail Doğan, sporcular ve sporcu velileri olmak üzere yaklaşık 100 kişi yer aldı.

Recep Sarıdoğan

Sarıdoğan: “her kulübe 50’şer bin TL”

Kahvaltıda konuşan Körfez Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, gelecek dönemde Körfez’i ‘Sporun Başkenti’ yapmak istediklerini belirtti. 7’den 70’e her yaşta sporun gerekli olduğunu dile getiren Sarıdoğan, “Sporcu yetiştirme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun en büyük nedeni ise tesislerin yetersiz olması. Göreve geldiğimiz günden itibaren Körfez’in her mahallesine spor alanları kazandırarak tüm gençlerimizin spor ile tanışmasına aracı olacağız. Özellikle amatör futbol kulüplerimiz malzeme ve araç sıkıntısı yaşıyor. Amatör kulüplerimizin tüm malzeme ve araç ihtiyacını karşılayacak, bunun dışında da her sezon başında; tüm kulüplerimize senelik 50’şer Bin TL para yardımında bulunarak hem yeni yetenekleri keşfetmeleri hem de sportif anlamda başarılı olmaları için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Birol Aydın

Aydın: “nimetlerimizden faydalanamıyoruz”

Recep Sarıdoğan’ın ardından vatandaşlara hitap eden Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, sporun ve sporcunun ülke olarak ve başta il olarak desteklenmesi gerektiğini belirterek; Kocaeli’miz, sahip olduğu nimetler ve imkanlar göz önüne alındığında dünyanın sayılı yerleşim alanlarından biri olarak görülüyor. Ekonominin yanı sıra insanlarımızın sağlığı ve zindeliği için sporun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Deniz ile iç içe olan ilimizde maalesef ki su sporları ile ilgili yeterince ilgilenilmediğini görmekte bizleri çok üzüyor. Bunun yanında futbol, basketbol, voleybol, dövüş sporları ve salon sporları gibi farklı branşlarda ilimizdeki potansiyelleri değerlendiremiyoruz. Bunların farkında olan ben ve yönetimimin; gelecek dönem il yönetimine seçilmesi takdirde gerçekleştireceğimiz projeler ile gençlerimizin geleceğine ışık tutacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Kahvaltı programına katılan sporcu ve velileri, organizasyonundan dolayı Recep Sarıdoğan ve Saadet Partisi Körfez Teşkilatı’na teşekkür etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı