Çarşamba , Mayıs 22 2019
Home / Kültür Sanat / Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor
Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor
Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor

Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor

Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor Kocaeli Büyükşehir Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler, yılsonu açılacak sergilere eserlerini yetiştirmek için hummalı şekilde çalışıyor. Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor detaylar haberimizde…

Kocaeli Konservatuar öğrencileri yeteneklerini konuşturuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler, resim, seramik, çini dallarında kendilerini geliştirerek her yılın sonunda düzenlenen sergilerde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Yılsonu sergileri için hummalı şekilde eserlerini tamamlamaya çalışan öğrenciler, İzmit Anıtpark’ta bulunan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezinde eğitimlerini sürdürüyor. Uzman eğitmenlerin eşliğinde öğrendiklerini yaptıkları eserlere yansıtan öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir’in kendilerine bu imkanları sağlamasından dolayı mutluluklarını da dile getiriyor.

Yetenek sınavıyla seçiliyorlar…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, her yıl yetenek sınavlarında sanata olan yatkınlığının ölçülmesi çerçevesinde her bölümün kendine özgü kriterleri gözetilerek, yetkin eğitmenler kontrolünde öğrenci alıyor. Yetenek sınavı ile konservatuara alınan öğrencilere temel sanat eğitimi veriliyor. Güzel sanatlar bölümünde eğitim süresi branşlara göre 2 ila 4 yıl olarak değişiyor. Güzel Sanatlar Bölümünde çini, seramik ve resim dallarında eğitim veriliyor.

Uzman eğitmenler ders veriyor…

Yetenek sınavına tabii olduktan sonra seçilen öğrenciler, uzman eğitmenler tarafından verilen çini ve seramik ile yetişkin resim dersleriyle kendi eserlerini yapabiliyor. İzmit’te bulunan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrenciler, hem sosyalleşmenin hem de kendilerine özgü yarattıkları eserlerin sergilenmesinden çok memnun. Ayrıca eğitim alan öğrenciler, yılsonunda açılan sergilerde eserlerini sanatseverlere ulaştırmanın mutluluğunu da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sayesinde yaşamaya devam ediyor.

Benzer haberler

‘Ne Olur Gitme’ filminin galası Kütahya’da yapıldı

‘Ne Olur Gitme’ filminin galası Kütahya’da yapıldı … Yönetmen Torun ve filmde rol alan oyuncular …