Reklam Başlığı
Siyaset

Saadet Partisi Körfez adayı Sarıdoğan’ın cepsiz projeleri

Saadet Partisi Körfez adayı Sarıdoğan’ın cepsiz projeleri Saadet Partisi (SP) Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan projelerini kamuoyuyla paylaştı. Aynı program içinde Meclis üyesi adayları da tanıtıldı. detaylar haberimizde…

Saadet Partisi Körfez adayı Sarıdoğan’ın cepsiz projeleri

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa SP İl Başkanı Nurettin Çelik, SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, SP İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, il yöneticileri, belediye meclis üyesi adayları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

İşte Projeler

Plan, Program ve Hizmet

1 Nisan da halkımızdan yetki aldıktan sonra yapacağımız ilk işimiz şehrimizin en az 50 yıllık planını yaparak hangi bölgede hangi işlerin yapılacağı ihtiyaç sırası ve planlaması yapılarak modern, ihtiyaca cevap veren sorun üretmeyen sanayisi, limanları, meskün mahal entegrasyonu tamamlanmış bir şehir ortaya çıkartmış olacağız.

Vergilerde kolaylık

Çevre Temizlik Vergisi, Emlak Vergisi, Atık Su ve Tabela Vergilerinde ciddi oranlarda indirimler yaparak halkımızı ve esnafımızı rahatlatacağız.

İhtiyaç temininde öncelik Körfez

Belediyemizin bütün ihtiyaçlarını ilçemizde bulunan esnaf, sanatkâr, tüccar ve iş adamlarımızdan teminimiz birinci önceliğimiz olacak. İhtiyaçlarımızı ilçemizde ticaret yapan, ilçemize istihdam ve vergi sağlayan yatırımcılarımızdan karşılayacağız. İlçemizde ticari faaliyette bulunan tüm vergi mükelleflerimize pozitif ayrımcılık uygulayacağız.

Güneş Enerji Sistemleri

Belediyemize ait bütün binaların çatılarına güneş enerji panelleri konularak bu binaların elektrik sarfiyatını kendi kendine yetebilir hale getireceğiz. Kendi elektriğimizi üreterek elektrik faturalarından tasarruf yapmamızı ve kazanç elde etmemizi sağlayacağız.

Modern Sanayi Sitesi

İlçemizde faaliyet gösteren mevcut sanayi sitesini şehir içinden çıkartarak Yavuz Sultan Selim mahallesinin kuzeyine taşıyacağız. Yapılacak sanayi sitesi güneş enerji panelleriyle kendi elektriğini üretecek. Sosyal donatıları ile de bölgedeki diğer ilçelerde hizmet verecek kapasitede olacaktır.

Modern Tır Parkı

İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan mahalle aralarına park edilen tırlar ile ilgili sorunu Barbaros Mahallesinde eski jandarma alanı, Şirinyalı Bölgesi, Hereke Bölgesi ve Yavuz Sultan Selim mahallesinde karayolları alanına; içerisinde misafirhanesi, hamamı, lokantası ve sosyal donatıları olan 24 saat şehir içi ring servisi ile ulaşımı sağlanacak modern tır parkları inşa edeceğiz.

Kent Meydanı

Kentin kimliğini oluşturan temel unsurlardan biri olan Körfez’e yakışan halkımızın nefes alabileceği bir meydanımız olacak. Ağadere caddesinin girişi ve Güney Mahallesi batı yönünü birleştirerek geniş bir kent meydanını ilçemize kazandıracağız.

İlimtepe Eğitim Kampüsü

Bölgede bulunan İlköğretim okuluna ilave olarak nitelikli bir liseyi mahallemize kazandıracağız. İlköğretimi, lisesi ve yapılacak üniversitesi ile İlimtepe bir eğitim kampüsü haline gelecek.

İlimtepe Alternatif Tıp Merkezi

İçerisinde bakımevi, havuz, fizik tedavi, alternatif ve geleneksel tedavi üniteleri bulunan, oksijen, hacamat ve sülük tedavi merkezlerinin olacağı alternatif tıp merkezini hayata geçirerek İlimtepeyi bir cazibe merkezi haline getireceğiz.

İlimtepe’ye Alternatif Ulaşım

İlçemizin geleceği İlimtepe bölgesine hayatı kolaylaştırma adına Yarımca ve Tütünçiftlik’de bulunan yollara ilave olarak Çamlıtepe bölgesinden çift şeritli yol yapacağız.

Rota limanı kavşak düzenlemesi

Yarımca bölgemizin öncelikli problemi olarak gördüğümüz ROTA Limanı kavşak düzenlemesi ile bölgedeki yaya ve trafik akışı rahat ve güvenli bir hale gelecek.

Körfez Devlet Hastanesi

İlçemiz yoğun sanayi ve fabrika alanı ile 165.000 kişinin yaşadığı bir şehir. En büyük ihtiyaçlarından biri olan yüksek kapasiteli ve mesleki hastalıklar ile öne çıkacak ihtisas hastanesini ilçemize kazandırarak hem vatandaşlarımızın hem de sanayi tesislerimizin sağlık ihtiyacını karşılayacağız.

Halk Süt ve Tarımsal Kalkınma

İlçemiz köylerinde büyükbaş, küçükbaş ve özellikle keçi hayvancılığının yanında tarımsal faaliyetlere ciddi destekler vererek köylerimizde üretilecek hayvansal ve tarımsal gıdalarla hem çiftçimizin kalkınması hem de üretilen ürünlerin ilçemiz merkezlerinde açacağımız halk süt ve köylü pazarı ile doğrudan halkımızın hizmetine sunarak köylümüzü kalkındıracağız. İç göçü bu şekilde önleyeceğiz.

Hayvan Pazarı ve Modern Kurban Kesim Alanı

Kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız daha hijyenik ve kaliteli bir ortamda hizmet alacak. Tesiste yemekhane, kafeterya, mescit, üreticilerin yıkanabilecekleri duşlar, kalabilecekleri yatakhane düşünülerek planlanmıştır.

Bir pazar alanından daha fazlası

Vatandaşlarımızın daha rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde hizmet alabileceği kapalı pazarın bünyesinde düğün ve nikah salonları, STK hizmet birimi, kafeterya, kütüphane, emekli evi, öğretmenevi, kat otoparkı, aile danışma merkezi ve çocuk oyun salonları gibi fonksiyonel alanlarda yer alacaktır.

Mezarlık

Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesinde bulunan mezarlık alanının müştemilatı restore edilerek içerisine misafirhanesi, kütüphanesi, mescidi, morg ve yeterli sayıda gasilhanesi bulunan Körfezimize yakışır yeni bir mezarlık hizmet merkezi inşa edeceğiz. Hereke bölgemizdeki gasilhaneyi aktif hale getirerek ayrıca gasilhane hizmetini Hereke’den de vereceğiz.

Körfez Fener Gölü Projesi Aquapark ve Sosyal Donatı Alanı

Doğa ile iç içe çocuklar ve yetişkinler için farklı büyüklükteki kaydırak ve havuzlarla donatılan aquaparkımızda eğlenceli bir dünya sizleri bekliyor olacak. Tütünçiftlik Fener Gölü Bölgesi gerekli kurumlarla görüşülerek ilçemize kazandırılacak. Bu bölgeye turistik bir otel ve deniz suyu ile tedavi alanını hayata geçireceğiz.

Kışladüzü ve Yukarı Hereke kalkınma hamlesi

Yıllardır ihmal edilen Kışladüzü ve Yukarı Hereke bölgemizin önce ulaşım sorununu çözeceğiz. Körfez’e Yukarı Hereke Bölgesinden Yarımca’ya inen yeni yollar yapacağız. Sonrasında İlimtepe’de olduğu gibi bir eğitim kampüsü ve bölgede cazibeyi artıracak belediye düğün salonu, otel ve restoranı olan sosyal tesis kazandıracağız. Kışladüzü Mahallemize yapacağımız Cam Seyir Terası ile körfezimizin doyumsuz manzarasını izleme olanağı sağlayacağız. Hereke turizm merkezi olacak.

Umumi Wc’ler

Her gün gelişen ve nüfus yoğunluğu artan, ticaretin ve alışverişin canlanacağı ilçemizin en önemli sorunlarından umumi ihtiyaç giderme sıkıntısına çözüm bulacağız. Ağadere Caddesi, Tuğrul Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Caddesine ivedilikle bay, bayan ve çocuklar için hijyenik umumi tuvaletler yapacağız.

Şeffaf belediyecilik anlayışımız

Belediyemizin bütün kaynaklarını doğru kullanıp israf etmeden hesap verebilir bir hale getireceğiz. Muhakkak, denetim komisyonlarında muhalefet meclis üyelerine yer vereceğiz. Dönem sonunda belediyemizin gelir-gider ve bütçe gerçekleşme oranını şehrin billboardlarında yayınlayacağız.

Yeraltı otopark sistemi

İlçemizin hızla artmakta olan nüfusunu göz önüne alarak ilçe merkezi başta olmak üzere kent genelinde uzun süreli ihtiyaca cevap verecek otopark planlamaları yapılacak. Bu alanda birinci önceliğimiz sokak aralarına yeraltı otopark sistemine geçmek olacaktır.

İlimtepe’de doğal yaşam alanı

Betonarme hiçbir yapının inşa edilmeyeceği mesire alanı tamamen doğanın yapısıyla uyumlu malzemelerle donatılacak. Yürüyüş yolları, engelsiz spor alanları, oyun alanları, okçuluk, binicilik ve bunların yanında diğer sportif aktivitelerin yapılacağı bir rekreasyon alanı oluşturacağız.

Mahalleler arası entegrasyon

İlçemizde birbirinden kopuk halde bulunan mahallelerimizi birbiriyle entegre hale getirip ticaret ve sosyal yaşamı canlandıracağız. Yavuz Sultan Selim mahallesinde bulunan TOKİ konutlarını Esentepe, Kuzey ve Güney mahallelisine alternatif ulaşım yolları ile de ilçe merkezimize entegrasyonunu sağlayacağız.

El Emeği Satış Merkezi ve Organik Pazar

Aile ekonomisini desteklemek ve kadınlarımızın üretimine katkı sunmak amacıyla el emeği ürünler yanında, hanımların evlerde ürettiği el emeği göz nuru ürünlerini birinci elden ve kıymetinde değer bulması için belediyemizi öncü kılacağız. Hereke’de halıcılığı tekrar eski şaşaalı günlerine döndüreceğiz.

Bağımlılık ile mücadele

En büyük servetimiz gençlerimiz. İlçemizde her türlü kötü alışkanlık ve bağımlılık ile ilgili kurumlarla işbirliği yaparak gençlerimizin bu batağa düşmeden gerekli tedbirleri almak için çalışacağız. Bununla ilgili psikolojik danışmanlık veren gençlik merkezleri, enerjilerini atabilecekleri spor salonları ve aktivite alanlarını hayata geçireceğiz.

Alt ve üstyapı çalışmaları

Sorumluluk sınırlarımızda olan alanlardaki alt ve üstyapı çalışmaları uzun dönem ihtiyacı karşılayacak bir yaklaşımla ve ilgili kurumlarla koordinasyon halinde hayata geçirilecek.

İmar Planlamaları, İskan ve Ruhsat İşlemleri

İmar, ruhsat ve iskân işlemlerinde ilave zaman ve emek harcanmayacak, halkımıza ek mali külfet getirilmeyecek. Parsel bazlı ve dar bölgeli imar planlamalarına geçit verilmeyerek, bütüncül bir planlama yaklaşımı sergilenecek. Zemin niteliklerine ve mevki yakınlıklarına rağmen planlamalarda geçmişte yapılan standartsız ve adaletsiz uygulamalara son verilecek.

Macera ve Aksiyon Spor Parkurları

Macera ve aksiyon sporlarına ev sahipliği yapmak üzere İlimtepe, Belen, Dereköy ve Demirciler bölgesinde ekstrem sporlar parkuru yapılacak yerli ve yabancı turizme canlılık kazandırılacak.

Mesire Alanları

İlçemizin coğrafi güzelliklerini ön plana çıkararak turizm potansiyelini arttıracak ve ilçede yaşayan insanların doğal yaşam alanlarında keyifli vakit geçirmesini sağlayacak mesire alanları oluşturulacak.

Yeşil ve Sakin Şehir

Körfez’i bir cazibe merkezi kılan yeşili ve sakinliği; hızlı kentleşmeye kurban etmeyeceğiz. Kent hayatında huzuru ve dinginliği sağlayacak, yatay şehirleşme ile insanımızın varoluşuna uygun kentsel çevrelerde yaşamasını sağlayacak bir belediyecilik icra edilecek.

Sosyal yardımlar

Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak ilçemizde yaşayan dar gelirli ailelerin tespitleri yapılarak yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlanacak. Temel ihtiyaçlar, eğitim ve evlilik yardımları yapılacak.

Engelsiz şehir

Öncelikle kamu binalarından başlamak üzere ilçemizin her noktasını engelli erişimine uygun hale getirmek için titizlikle çalışacağız. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edeceğimiz toplumla bütünleştirecek projeler geliştirilecek.

İstihdam Kursları

Meslek edindirme kurslarının yanında özellikle ilçemizin ve ilimizin işgücü ihtiyaç analizleri yapılarak isabetli ve ihtiyaç olan alanlarda eğitimler vererek gençlerimizin iş sahibi olmasının önü açılacak.

Modern Halk Kütüphanesi

Okuma alışkanlığını geliştirmek adına, kafe ve çok amaçlı salon gibi sosyal donatılarla zenginleştirilmiş, nezih bir kütüphane tesis edeceğiz. Ayrıca semt kütüphaneleriyle kültür ikliminin yaygınlaştırılmasına gayret göstereceğiz.

Kadın Sosyal Yaşam Merkezleri

Kadınlarımız için içerisinde yüzme havuzu, spor salonları, kütüphane, çocuk oyun ve bakım alanları, eğitim salonları ve kafeterya hizmetlerinin sunulduğu tesisler yapılacak.

Kreş ve Üstün Zekalı Okulları

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimine öncelik vererek onları hayata hazırlanabilecekleri yeteneklerini ön plana çıkaracak kurumlar kuracağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı