Reklam Başlığı
Gündem

‘Sineklere karşı bahçelerinizde su birikintisi bırakmayın’

‘Sineklere karşı bahçelerinizde su birikintisi bırakmayın’ … Uzun; “Sineklerle mücadele konusunda mahallelimize de görev düşüyor. Lütfen bahçelerinizde su birikintisi bırakmayın” dedi. detaylar haberimizde…

‘Sineklere karşı bahçelerinizde su birikintisi bırakmayın’

İzmit Hacıhasan Mahallesi Muhtarı Ömer Uzun, sıcaklarla birlikte bitki örtüsünün yoğun olduğu bahçeli evlerde sinek ve böceklerin arttığına dikkat çekerek önerilerde bulundu

Geçtiğimiz yıl, yaz aylarında, İzmit’in kabusu haline gelen ve yeşil alanların sıkça görüldüğü mahalle ve semtlerde şikayetler neden olan sinekler yeniden boy göstermeye başladı.

“İzmit Belediyesi ilaçlama yapıyor”

Farklı bir türden olan bu sinekler, bahçelerinde serinlemek isteyenleri fazlasıyla rahatsız edince İzmit Belediyesi ilaçlama yoluyla geç de olsa bunun önüne geçmişti.

Havaların bugünlerde mevsim normallerinin üstünde seyretmesinin etkisiyle bu sinekler yeniden boy göstermeye başladı. Özellikle akşamüstü saatlerinde ortaya çıkan sineklerin ısırıkları insan teni üzerinde çeşitli yaralara yol açıyor.

Yeşilin ve bahçeli müstakil evlerin yoğun olduğu Hacıhasan Mahallesi Muhtarı Ömer Uzun, şu anda belediye ekiplerinin yerinde kurutma işlemlerine başladığını söyledi.

“mahallelimize de görev düşüyor”

Bahçe, sokak ve caddelerin önümüzdeki günlerde ilaçlanmaya başlayacağının da altını çizen Uzun, “Mahalle sakinlerimizin bir kısmı bahçelerinde sebze ve meyve yetiştiriyor. Haliyle bunların sulanması gerekiyor. Sineklerle mücadele konusunda mahallelimize de görev düşüyor. Lütfen bahçelerinizde su birikintisi bırakmayın. Çünkü bir gün geçtikten sonra bu sinekler üremeye başlıyor” dedi.

İzmit Hacıhasan Mahallesi Muhtarı Ömer Uzun ayrıca hayvan dostlarına da seslenerek, “Kapı önlerine kedi ve köpekler için koyduğunuz suları da her gün değiştirin. Bu sularda da sinekler üreyebiliyor” uyarısında bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı