Cumartesi , Mart 23 2019
Home / Siyaset / Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı
Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı
Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı

Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı

Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde Ağrı ağırlıklı seçmene sahip olan Dilovası’nda Ağrılı bir adayın çıkmaması üzerine rahatsızlık oluşturmaya başladı. detaylar haberimizde…

Ağrılılar AK Partinin Dilovası başkan adayına karşı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde Ağrı ağırlıklı seçmene sahip olan Dilovası’nda Ağrılı bir adayın çıkmaması üzerine rahatsızlık oluşturmaya başladı.

Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar, Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir ve İstanbul Ağrılılar Dernek Başkanı Nihat Adan öncülüğü ile gerçekleşen toplantıda Ağrılılar adına açıklamada bulundular.

Dernek üyelerinin yönetimi eleştirdiği toplantıda “Siyasetçiler yetiştirin ve sahip çıkın. Futbol seyircisi olmak değil, futbolcu olmak istiyoruz” diyen Ağrılıların çıkışına karşı Ağrı Konfederasyon Başkanı Mustafa Acar, Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir’den açıklama geldi.

“Dilovası ilçesinde yaklaşık 12500 seçmen olan Ağrılı var”

Marmara Bölgesi Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Mirza Mehmet Taşdemir; “Birlik ve beraberliğimiz için her zaman her şartta bir olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Size bir örnek vermek isterim. Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yaklaşık 12500 seçmen olan Ağrılı var. Yani kentin yüzde kırkı Ağrılı… Ama ne yazık ki birbirinden değerli Ağrılı aday adayları olmasına rağmen AK Parti, tercihini Ağrılı adaylardan yana kullanmamıştır.

“temsilde adaletin olmadığını da gördük”

Bizler AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Ağrılı Cemil Yaman ve bölgenin tüm milletvekillerine Ağrılılara hak ettiği değerin verilmesi ve Ağrılıların görmezden gelinmemesini gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunmuştuk. Dilovası’nda hassasiyetle üzerinde durduğumuzu bildirdik. Bunun karşılığı Kocaeli’de bulunan 80 bin Ağrılı seçmenin yansıması ile ödüllendirileceği konusunda bilgi verdik. Ne yazık ki bugün Dilovası’nda 800 kişilik seçmene sahip Ardahanlı bir adayın çıkmasıyla temsilde adaletin olmadığını da gördük. Ağrılıları hiçe saydılar.

“bizleri yok sayanlar yansımalarıyla cevabını alacaktır”

Başta iktidar partisinin görmezden geldiğini görmüş olduk. Seçimde Ağrılı seçmenleri kabulünü gören adaya tüm teşkilatlarımızla sokak sokak çalışarak desteğimizi vereceğiz. Çalmadık kapı, girmedik gönül, sıkmadık el bırakmayacağız. Kocaeli’de bizleri yok sayanlar yansımalarıyla cevabını alacaktır” dedi.

Yakın zamanda Dilovası Ağrılılar Dernek binasında tüm Kocaeli genelinde bulunan Ağrılılar Dernek başkanlarıyla açıklamada bulunacaklarını söyleyen Mirza Mehmet Taşdemir, kentte tüm siyasi dengeleri alt üst etmiş durumda.

AK Parti Dilovası teşkilatının bu çıkış karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak uyandırıyor.

Benzer haberler

Gökhan Onater'den Güler Yüzlü İzmit Seçim Bildirgesi

Gökhan Onater’den Güler Yüzlü İzmit Seçim Bildirgesi

Gökhan Onater’den Güler Yüzlü İzmit Seçim Bildirgesi Onater; “Belediyecilik anlayışımızın temelinde Leyla Atakan, Erol Köse, …