Mecit Ünal

100 bin Hürriyet’iz attığınız çamurun izi kalmayacak

100 bin Hürriyet’iz attığınız çamurun izi kalmayacak. Halka uzattığınız el geri çevrilince çıkar yolunuz iftiralarla karalamak olur. Bu yol çok ucuz, adi, şerefsiz, alçakça bir yol değilmidir? yorum/haber

100 bin Hürriyet’iz attığınız çamurun izi kalmayacak

Yerel seçimlere 4 gün var…

Birilerinin uykusu kaçmış… Kalkmış kalemi eline almış ve kendi geçmişini unutarak rakibini alt edebilmek için başlamış karalamaya. Tabi bir tek amacı var “çamuru atayım azda olsa izi kalır…

İzmit güne korsan bir saldırıyla uyandı. Gece operasyonu yapılmış. Halka uzattığınız el geri çevrilince çıkar yolunuz iftiralarla karalamak olur. Bu yol çok ucuz, adi, şerefsiz, alçakça bir yol değilmidir? Bu yolu seçenler alçak, namussuz, şerefsizliği acaba kendilerine ne kadar uygun görüyorlar? Yarın biz bunlarla aynı sokakları, aynı çarşıyı ve aynı yürüyüş yolunu paylaşacağız. İşte o zaman yüzümüze bakarak bu yaptıklarından hiç mi utanmayacaklar?..

Biz gazeteciler dönem itibariyle hemen hemen hergün siyasilerle beraberiz. Bu güne kadar sohbet ettiğimiz tüm siyasilere, siyasetende olsa tepede yürütülen sert söylemli siyaseti ilimizde yaşatmadıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ettik.

Ama bu bize yakışan siyasal iklimi dün gece bozmayı başardılar. Gece yarısı operasyonu yapanlar “Hatırla” isimli ve kendilerini “bir gurup vatansever” olarak ifade eden sahtekarlardır. CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakının İzmit Belediyesi başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e pis, çirkin ve adice ve sadece çamur atma amaçlı karalama kampanyası başlattılar.

Bu çirkin saldırıyı kimlerin planladığını, nerede hazırlandığını ve nerede baskıya alındığını tahmin etmek o kadar da zor değil.

FETÖ misali kendilerine yurttaşlarımızın ortak değerlerinden isim koyanlar korsan gazetelerine birde utanmadan “hatırla” ismini vermişler!..

Tamam o zaman hay hay…

Hatırlayalım…

Habur çöl mahkemeleri…
PKK ile Oslo’da doğrudan görüşmeler…
FETÖ ile yıllarca koyun koyuna birlikte yağmurda ıslanma…
Megri megri PKK kutlaması…
Salim Müslüm’ü kırmızı halıyla karşılamalar…
İmralı adasının yolunu komşu kapısı edinme, hergün ziyaretler…
PKK elebaşına düzülen övgüler…

Dolmabahçe mutabakatı…

Öcalan’ın Nevruz mesajının okutulması…
793 şehit verdiğimiz PKK çukurlarının kazılmasına göz yumma talimatı…
Kandile gönderilen elçiler…
Astana mutabakatında YPG’ye terörist örgüt diyememe…
Mavi Marmara cinayeti…

FETÖ darbecilerinin komuta kademesinde yolunu açan yasa çıkarılması…
17-25 Aralıktan sonra FETÖ’ye gönderilen arabulucular…
FETÖ’nün okullarına 17-25 Aralıktan sonra aktarılan paralar…
Maaşların BANKASYA’dan ödenmesi talimatı…
29 Ekimde Peşmergelerin sınırlarımız içinden Kuzey Suriye’ye geçirilmesi…
IŞID’la Süleyman Şah Türbesi pazarlığı…

Daha sayayım mı? Yok saymayacağım…

Sadece çözüm süreci içinde benim ağzıma alıp da söyleyemeyeceğim, ancak MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sarf ettiği sözler… hatırlamadınız mı? 

Hiç kusura bakmayın… bu ilde gazetecilik yapanların da var olduğunu unutmuşsunuz. Yada, biz her alanda iktidarız, kimse bizim yaptıklarımızı eleştiremez, karşı çıkamaz ve aleyhte yazamaz diye mi düşündünüz? Yanılıyorsunuz… Biz sizin üçkuruşluk reklamlarınızla satın alacağınız asalak yamyamlar değiliz. Sizde bizi iyi tanıyın. Biz halkı doğru bilgilendirme adına gazetecilik yaparız. Kimseye çamur atmayız. Kimseyi tehdit etmeyiz. Kimseye kapımda bekleyen köpekler demeyiz.

Artık bugünden sonra aynı kentin birlikte yaşayanları olarak hileyle, zorbalıkla, cambazlıkla, kabakuvvetle, sahtekarlıkla yeniden 13-0 yapsanız ne olur, yapmasanız ne olur!.. Siz bu çirkin saldırıyla kardeşliğimizi ve dostluğumuzu lekelediğinizin farkında mısınız?

Daha Fazla Göster