Ekonomi

16 yılda önüne gelen müteahhit olmuştu bugünden sonra olamayacak

16 yılda önüne gelen müteahhit olmuştu bugünden sonra olamayacak Kurum, açıklamasında “Kentsel dönüşüm yasası olan 6306 sayılı yasa ya da 3194 sayılı imar kanunda gerekli düzenlemeler devreye girecek” ifadelerini kullandı. 16 yılda önüne gelen müteahhit olmuştu bugünden sonra olamayacak detaylar haberimizde…

16 yılda önüne gelen müteahhit olmuştu bugünden sonra olamayacak

“Artık önüne gelen inşaat yapamayacak”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat ve şehircilik adına önemli yasal düzenlemeler hazırladıklarını belirterek, “Artık önüne gelen inşaat yapamayacak, müteahhit olamayacak. Firmaları mali yeterliliği ve tecrübesi doğrultusunda sınıflandıracağız” dedi.

“16 yıldır yağma ve talan AKP eliyle uygulandı”

AKP politikalarının ‘bel kemiği’ olarak anılan inşaat sektöründe 16 yıldır yağma ve talan bizzat iktidar eliyle uygulanırken, bu sektörde yeni düzenlemeler yapılacağı açıklandı.

“Yeni düzenlemeyle Firmalar mali gücü ve iş bitirme gücüne göre sınıflandırılacak”

Bu gün öğle saatlerinde yapılan açıklamaya göre Firmaların mali gücü ve iş bitirme gücüne göre sınıflandırılacağını dile getiren Bakan Kurum; “Bir firma ruhsata başvurunca bakacağız, bu işin üstesinden gelir mi, gelemez mi? Ona göre süreci yöneteceğiz. Kentsel dönüşüm yasası olan 6306 sayılı yasa ya da 3194 sayılı imar kanunda gerekli düzenlemeler devreye girecek. Bunun altyapısını çalışıyoruz” diye konuştu.

“Yandaşların önü daha da mı açılacak?”

Yeni düzenleme “Yandaşların önü daha da mı açılacak?” sorusunu akla getirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica