Genel

4 kişilik CHP heyeti Fetö iade belgelerini inceleyecek

4 kişilik CHP heyeti Fetö iade belgelerini inceleyecek CHP Adalet Bakanlığı’na belgeleri incelemek için başvuruda bulunmuştu. Ancak Bakan Abdülhamit Gül’le görüşen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendilerine “Muharrem İnce gelip incelesin” dendiğini buna karşılık, “O zaman kapıda kendisini Erdoğan karşılasın” diye yanıt verdiklerini açıklamıştı. 4 kişilik CHP heyeti Fetö iade belgelerini inceleyecek detaylar haberimizde…

4 kişilik CHP heyeti Fetö iade belgelerini inceleyecek

İade belgelerini inceleyecekler…

4 kişilik CHP heyeti 4 Haziran pazartesi günü Adalet Bakanlığı’na giderek Fethullah Gülen’in iadesi için gönderilen belgeleri inceleyecek.

“O zaman kapıda kendisini Erdoğan karşılasın”

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyası sırasında gündeme getirdiği ABD’li yetkililerin kendisine, “Türkiye’nin Fethullah Gülen için usule uygun şekilde iade başvurusu yapmadığı” iddiasında yeni bir gelişme yaşandı. İddiayla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, “Adalet Bakanlığı’na gidip belgeleri inceleyebilirler” açıklamasının ardından CHP Adalet Bakanlığı’na belgeleri incelemek için başvuruda bulunmuştu. Ancak Bakan Abdülhamit Gül’le görüşen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kendilerine “Muharrem İnce gelip incelesin” dendiğini buna karşılık, “O zaman kapıda kendisini Erdoğan karşılasın” diye yanıt verdiklerini açıklamıştı.

“Bakanlık inceleme talebimizi kabul etti”

Özgür Özel bugün yaptığı yeni bir açıklamada ise bakanlığın inceleme taleplerini kabul ettiğini söyledi. Özel, “4 kişiden oluşacak heyette 2 hukukçu milletvekili ve 2 tane de konunun uzmanı olan hukukçu bulunacak. Ancak isimlerin henüz belli değil” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica