Genel

5 ilde CHP seçim güvenliği için 12 milletvekilini görevlendirdi

5 ilde CHP seçim güvenliği için 12 milletvekilini görevlendirdi CHP genel merkezi daha önceki seçimlerde AKP’nin hile yaptığı illerde Vekiller seçim güvenliğinin sağlanması için çalışacak. 5 ilde CHP seçim güvenliği için 12 milletvekilini görevlendirdi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

5 ilde CHP seçim güvenliği için 12 milletvekilini görevlendirdi

Hilenin en çok yaşandığı illere görevlendirildiler

CHP, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, seçim güvenliğinin sağlanması için 12 milletvekilini Urfa, Erzurum, Van, Gümüşhane ve Çankırı’da görevlendirildi.

Seçimden 3 gün önce görev bölgesinde olacaklar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Mehmet Akif Hamzaçebi imzasıyla milletvekillerine iletilen görevlendirme yazısında; “Seçimden 3 gün önce görevli olduğunuz bölgeye giderek sayım döküm işlemleri tamamlanıncaya kadar orada kalmanız; seçim güvenliği konusunda örgütlerimizle birlikte koordinasyon görevi yürütmeniz ve oyunuzu da orada kullanmanız; seçim güvenliğini sağlamak konusunda büyük önem taşımaktadır” ifadeleri yer aldı.

2’şer 3’er görevlendirme…

Buna göre, Urfa’da Zeynel Emre, Murat Emir ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erzurum’da Mahmut Tanal, Sibel Özdemir ve Ahmet Akın, Van’da Ali Haydar Hakverdi ile Orhan Sarıbal, Gümüşhane’de Tahsin Tarhan ile Murat Bakan, Çankırı’da ise Nihat Yeşil ile Levent Gök görev yapacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica