Genel

6 üniversitenin ismi değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 6 üniversitenin ismi değişti. 6 üniversitenin ismi değişti, haberinin içeriği belli oldu.

6 üniversitenin ismi değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 7033 sayılı kanun Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanunda, 6 üniversitenin de ismi değişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” Resmi Gazetede yayımlandı.

3 yeni üniversite

Resmi Gazetede yayımlanan kanunla, İlke Eğitim ve Sağlık Vakfınca Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma Geliştirme Eğitim Kalkınma ve Danışma Vakfınca Ankara’da Ostim Teknik Üniversitesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi kuruldu.

6 Üniversitenin de ismi değişti

Yayımlanan kanunla ismi değişen üniversiteler şöyle: Yüzüncü Yıl Üniversitesinin adı “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi”, Acıbadem Üniversitesinin adı “Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi”, Ömer Halisdemir Üniversitesinin adı “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi”, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinin adı “Altınbaş Üniversitesi”, Uluslararası Antalya Üniversitesinin adı da “Antalya Bilim Üniversitesi” oldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica