Genel

7. Bodrum Türk Filmleri Haftası

7. Bodrum Türk Filmleri Haftası Türk filmlerini sadece Bodrum’la değil, Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’yla da buluşturan, Bodrum’un büyülü Akdeniz atmosferine davet eden ‘7. Bodrum Türk Filmleri Haftası’ birçok başarılı filmi sinemaseverlerle buluşturacak. 7. Bodrum Türk Filmleri Haftası detaylar haberimizde…

7. Bodrum Türk Filmleri Haftası

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası, 18-24 Eylül tarihleri arasında 7. kez sinemaseverler ile buluşmaya hazırlanırken, etkinliğin gösterim programı belirlendi.

2016 yılının en çok izlenen ikinci yapımı olan “Kardeşim Benim” yönetmenliğini ve senaristliğini Alper Çağlar’ın yaptığı 2016 yapımı aksiyon, savaş ve dram filmi “Dağ II”, güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Müfit Can Saçıntı’nın üçüncü filmi, “Yaşamak Güzel Şey” Türk Filmleri Haftası’nın ilk göze çarpan filmleri arasında yer alıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Seren Yüce’nin üstlendiği, başrollerini Tolga Tekin ve Songül Öden’in paylaştığı “Rüzgârda Salınan Nilüfer”, senaristliğini ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin paylaştığı “Çalgı Çengi İkimiz”, yönetmenliğini Can Ulkay ve Mutlu Karadoğan’ın beraber üstlendiği, oyuncu kadrosunda Burç Kümbetlioğlu, Sılay Ünal, Cengiz Hayt’a Yusuf Ata Yılmaz, Kayhan Yıldızoğlu, Sema Çeyrekbaşı, Altan Erkekli ve Ozan Ağaç’ın yer aldığı tarihi, savaş filmi, “Sarıkamış Çocukları” Bodrum Türk Filmleri Haftası’nı renklendirecek diğer filmleri arasında.

İstanbul Kırmızısı’ndan Çakallarla Dans 4’e…

Sinemaseverler ayrıca Türk Filmleri Haftası’nda, gelin görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi bir dille ele alan komedi yapımı “Görümce”yi; Reha Erdem’in dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde Orrizonti (Yeni Ufuklar) bölümünde yapan filmi, “Koca Dünya”yı; yönetmen koltuğunda Tolga Örnek’in oturduğu “Sen Benim Herşeyimsin”i, Ferzan Özpetek’in yönetmenliğinde; Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler, Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Serra Yılmaz ve Reha Özcan gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı “İstanbul Kırmızısı”nı; Deniz Coşkun’un senaryoya uyarlayıp yönettiği filmin başrollerinde Gözde Mutluer, Burak Yörük, Sina Özer, Hasan Denizyaran ve Cemrehan Karakaş yer aldığı “4N1K”yı ve Şevket Çoruh; Timur Acar, Murat Akkoyunlu, İlker Ayrık ve Didem Balçın başrollerini paylaştığı “Çakallarla Dans 4”ü izleme fırsatı bulacaklar.

23 Eylül Cuma akşamı ise Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Ödül Töreni’ne Bodrum Kalesi görkemi ve büyülü atmosferiyle ev sahipliği yaparken; tören sonrası sürpriz bir filmin oyunculu özel gösterimi de gerçekleşecek.

Kos (İstanköy) Adası, 19-23 Eylül tarihleri arasında…

Her gün farklı bir filmin galasının da yapılacağı Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası, 19-23 Eylül tarihleri arasında Türk filmlerini, yönetmenlerini ve oyuncularını ağırlayacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica