Ekonomi

ABD 2019 bütçesinde Türkiye için ekonomik yaptırım kararı olacak

ABD 2019 bütçesinde Türkiye için ekonomik yaptırım kararı olacak Geride kalan günlerde ülkemizde yargılamasına başlanılan ABD vatandaşı rahip Andrew Craig Brunson’un tutuklanmasına tepkiler en üst seviyede sürüyor. ABD 2019 bütçesinde Türkiye için ekonomik yaptırım kararı olacak detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

ABD 2019 bütçesinde Türkiye için ekonomik yaptırım kararı olacak

Tutuklu rahibin serbest bırakılması için Türkiye’ye tehdit var

Gerçek Gündem‘de yer alan habere göre, ABD’li Oklahoma ve New Hampshire senatörleri James Lankford ile Jeanne Shaheen, tutuklu rahip Andrew Craig Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde 2019 bütçe yılı kapsamında Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulanmasını talep etti.

Dışişleri ve İlişkili Programlar Tahsisat Alt Komitesi’nde görevli, biri Cumhuriyetçi Partili, diğeri Demokrat Partili iki senatörün yayımladıkları açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Masum Amerikan vatandaşlarının tutuklanmasına karışan Türk yetkililer, uluslararası sonuçlarla karşılaşmalı. Bilhassa rahip Brunson’a karşı eylemleri rehin alma kapsamına girer.

Türkiye ile ABD arasında işbirliği ve ilişkilerin güçlendirilmesini arzuluyoruz. Ama ABD vatandaşlarının güvenliğini ve refahını garanti etmekle sorumludur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica