Genel

ABD den Kuzey Koreye ön koşulsuz görüşme çağrısı geldi

ABD den Kuzey Koreye ön koşulsuz görüşme çağrısı geldi ABD’den Kuzey Kore’ye beklenmedik bir anda süpriz bir çağrı geldi. Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, nükleer silahlanma konusunda Kuzey Kore ile herhangi bir ön koşul olmadan görüşmeye hazır olduklarını açıkladı. ABD den Kuzey Koreye ön koşulsuz görüşme çağrısı geldi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

ABD den Kuzey Koreye ön koşulsuz görüşme çağrısı geldi

“Haydi sadece bir araya gelelim ve isterseniz hava durumundan konuşalım. Ve eğer isteğiniz buysa, bir kare masa ya da bir yuvarlak masada oturmak üzerine konuşalım”

Dışişleri Bakanı Tillerson, “Haydi sadece bir araya gelelim ve isterseniz hava durumundan konuşalım. Ve eğer isteğiniz buysa, bir kare masa ya da bir yuvarlak masada oturmak üzerine konuşalım” dedi. Tillerson’ın bu açıklaması, ABD’nin müzakerelere yaklaşımındaki değişime işaret ediyor.

Bugüne kadar, müzakereler için öncelikle Kuzey Kore’nin silahsızlanmasını şart koşuyordu

Washington bugüne kadar, müzakereler için öncelikle Kuzey Kore’nin silahsızlanmasını şart koşuyordu. Pyongyang’ın nükleer programı ABD’nin öncülüğünde birçok ülkenin ve uluslararası örgütlerin yaptırımlarına neden oluyor.

Ekonomik ve diplomatik yaptırımlar “ilk bomba düşünceye kadar” sürecek

Tillerson açıklamasında, ekonomik ve diplomatik yaptırımların “ilk bomba düşünceye kadar” süreceğini belirtti.

“çok açık olarak Kuzey Kore’nin nükleer silahlanmasını kabul etmiyoruz”

ABD Dışişleri Bakanı, “çok açık olarak Kuzey Kore’nin nükleer silahlanmasını kabul etmediklerini” yineledi.

Kuzey Kore’nin Kasım ayında gerçekleştirdiği son kıtalararası balistik füze denemesi

Washington, Kuzey Kore’nin Kasım ayında gerçekleştirdiği son kıtalararası balistik füze denemesinin ardından tüm ülkeleri Pyogyang ile ilişkileri kesmeye çağırmıştı.

Nikki Haley, özellikle Çin’in Kuzey Kore’ye yönelik somut adımlar atması gerektiğini belirtmişti

ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, özellikle Çin’in Kuzey Kore’ye yönelik somut adımlar atması gerektiğini belirtmişti.

“hasta köpek yavrusu” ve “roket adam”

Olay üzerinde ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’ı “hasta köpek yavrusu” ve “roket adam” sözleriyle eleştirmişti.

“akıl hastası”

Kim Jong-un da bundan kısa süre önce Trump’ için “akıl hastası” ifadesini kullanmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica