Ekonomi

ABD menşeli inşaat malzemelerini bakanlık kullanmayacak

ABD menşeli inşaat malzemelerini bakanlık kullanmayacak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık tarafından inşa edilecek yapılarda, ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını bildirdi. ABD menşeli inşaat malzemelerini bakanlık kullanmayacak detaylar haberimizde…

ABD menşeli inşaat malzemelerini bakanlık kullanmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nca inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemesi kullanılmayacak.

“Yetersiz ve etkisiz adımlar da olsa bir şeyler yapıyoruz görüntüsü vermeye yeten hamleler”

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adımın da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldiği vurgulandı.

Bakanlık inşaatlarında…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

“Sektörün önde gelen isimleri fedakarlık gösterecek”

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminin ardından, vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar” değerlendirmesinde bulundu.

“Konutta kampanya başlatacağız”

Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak” ifadesini kullandı.

Bakan ve sektör temsilcileri buluşacak…

Açıklamada, Bakan Kurum’un gelecek günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği kaydedildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica