Genel

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ve ibrahim Kalın görüştü

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ve ibrahim Kalın görüştü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. McMaster, bu gece bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede telefon görüşmesinde, bölgede başta PKK, DEAŞ ve El Kaide olmak üzere terörün her türlüsüne karşı yürütülen mücadelenin önemi vurgulandı. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ve ibrahim Kalın görüştü detaylar haberimizde…

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ve ibrahim Kalın görüştü

McMaster ile telefon görüşmesi

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, McMaster ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Stratejik ortaklık sürmektedir

Görüşmede, iki ülke arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığın ve bölgede teröre karşı yürütülen mücadelenin önemine vurgu yapıldı.

Suriye konusunda mutabık kalındı

Kalın’ın, YPG/PYD’ye ABD tarafından verilen desteğin sona erdirilmesi gerektiğine dikkati çektiği görüşmede, Suriye’nin güvenilir bir siyasi geçiş yoluyla komşularına tehdit teşkil etmeyecek şekilde istikrara kavuşmasının bölgenin huzur ve güvenliğine katkıda bulunacağı konusunda mutabık kalındı.

Irak ve Suriye görüşüldü

Görüşmede, Kalın ile McMaster, Irak’ın toprak bütünlüğü, refah ve istikrarının da bölge için önemini teyit etti.

Türkiye’nin FETÖ kaygısını iletti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ayrıca FETÖ’nün ABD’deki faaliyetleri ve bu örgüte karşı yürütülen mücadeleyle ilgili Türkiye’nin kaygı ve beklentilerini dile getirdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica