Genel

Abdullah Gül Lider olamaz

Abdullah Gül Lider olamaz İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili konuştu. Gül için, “Liderlik vasfı yok ” diyen Ünal, muhalefetin Gül hakkında söylediklerinin de yanlış olduğunu söyledi. Abdullah Gül Lider olamaz detaylar haberimizde…

Abdullah Gül Lider olamaz

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında konuştu. Ünal, Abdullah Gül’de liderlik vasfının olmadığını iddia ederek, “Çok net ifade etmek gerekir ki Abdullah Gül’den lider olmaz” dedi.

“Farklı ve özel niteliklere sahip olmanız gerekir”

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, “Son günlerde gündemi gereksiz yere meşgul eden olaya dair birkaç kelam etmek gerekirse aslında durumun konuşmaya bile değmeyeceğini peşinen söylemek isterim” diyerek İYİ Parti dışında diğer parti liderlerinin bu konudaki tavırlarının yanlış olduğunu söyledi: “Zira Gül’e karşı baştan kesin bir veto tavrı benimsemelidirler. Lider olmak farklı bir şeydir, alınan iyi eğitim veya geldiğiniz toplumsal katman ya da arkanızda ki güçlerin etkisi sizi zirveye çıkarmaya yetmez. Farklı ve özel niteliklere sahip olmanız gerekir. Lider olunmaz lider doğulur deyimi kesinlikle doğru bir jargonu ihtiva eder”

“Çok net ifade etmek gerekir ki Abdullah Gül’den lider olmaz”

“Çok net ifade etmek gerekir ki Abdullah Gül’den lider olmaz” diyen Ünal, Gül de bir ‘liderlik’ vasfı olmadığını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Her şeye rağmen Erdoğan bir liderlik vasfına sahip” dedi: “Lider gerektiğinde gövdesini ortaya koyabilmeli, zorluklar karşısında durabilmelidir, ortaya karakter koyabilmelidir. Erdoğan Refah Partisi’nden ayrılış süreci ve akabindeki dönemler de bu refleksi daima göstermiştir. Olaylar karşısında ortaya beğenilir veya beğenilmez karakter koymuştur. Gül ise cumhurbaşkanı olduğu dönem dahil gerçek fikirlerini söyleme cesaretine dahi sahip olamamış, katılmadığı yasaları onaylamış, katılmadığı düşüncelere dair dilinin ucuyla mırıldanarak açıklamalar yapmış veya üstü kapalı şekilde beyanlarda bulunmuştur. Özellikle Feyzioğlu-Erdoğan tartışması esnasındaki duruşu ve hareketleri turnusol kâğıdı işlevi görmektedir.”

“Ekmeleddin İhsanoğlu tercihinden bile daha kötüdür”

Ünal son olarak şunları söyledi: “Erdoğan’ın peşine takılarak gidişi acziyetini göstermiş bulunduğu makama da yakışmamıştır. Buradaki duruşu kesinlikle bir lider tavrı değildir. Bu sebeple muhalefet partilerinden Gül’e dönük bir 2019 adayı Erdoğan’ın kesin seçim zaferiyle sonuçlanacaktır. Erdoğan’da bu durumu tahmin ettiği için son dönemde Gül’ü açıktan hedefe koyarak ötekileştirmek ve muhalefetin Gül’ü aday yapmasını istemektedir. Böyle bir yaklaşımın benimsenmesi Ekmeleddin İhsanoğlu tercihinden bile daha kötüdür.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica