Genel

Abdullah Yılmazel son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Yılmazel son yolculuğuna uğurlandı CHP’nin önemli kanaat önderlerinden parti büyüğü Abdullah Yılmazel partililerin akın ettiği tören ile son yolculuğuna uğurlandı. Abdullah Yılmazel son yolculuğuna uğurlandı detaylar haberimizde…

Abdullah Yılmazel son yolculuğuna uğurlandı

CHP‘nin Kocaeli’nde önemli insanlarından Abdullah Yılmazel son yolculuğuna CHP‘lilerin yoğun katılımıyla uğurlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Şahin Yılmazel’in babası Gebze Belediye Meclisi eski üyesi Abdullah Yılmazel sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri; Fatma Kaplan Hürriyet, Parti Meclisi üyes, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; CHP Kocaeli İl Saymanı Naim Keskin, İl Başkan Yardımcıları Selim Yıldız, Harun Özgür Yıldızlı, Berne Çetin, Suca Omurca, Sabriye Şahin, Nilay Merttürk; CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz; CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri; CHP Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, CHP Kocaeli eski milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan; Hurşit Güneş ve Hikmet Erenkaya, CHP Ardahan eski milletvekili Ensar Öğüt, eski belediye başkanları; eski il başkanları, eski ilçe başkanları olmak üzere partinin çok sayıda önde gelen bir çok ismi Yılmazel ailesine taziyelerini iletti.

“Büyük üzüntü içerisindeyiz”

CHP’nin parti büyüklerinden olan ve geniş bir çevrede sevilen Abdullah Yılmazel’in cenazesi ilk olarak helallik alınmak üzere evinin önüne getirildi. Dualar eşliğinde helallik verildikten sonra, Yılmazel için CHP Gebze İlçe Örgütü önünde tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Herkesin saygı ve sevgi duyduğu, parti içerisinde, aileler arasında bir itilaf çıktığında acaba Abdullah Yılmazel ne derdi diye düşündüğümüz, arabulucumuz, fikirlerine ulaşmaya çalıştığımız değerli büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

Dualarla uğurladılar, mekanı cennet olsun

“Düşüncelerine ulaşmaya çalıştığımız büyüğümüz”

Abdullah Yılmazel’i her zaman saygı ve özlemle anacaklarını belirten Sarıbay, “Bazı insanlar için ‘nereden tanıdım bunu’ yorumunu yaparken, bazı insanları iyi ki tanımışım deriz. İşte Abdullah Yılmazel özellikle benim için, fikirlerine, düşüncelerine her zaman önem verdiğimiz ve tanıdığım için kendimi şanslı hissettiğim isimlerden biri. Bayramlarda önemli günlerde bazen ilk o beni aradığı için; ‘Niye ilk ben aramadım’ diye düşünüp ‘tam sizi ben arayacaktım’ diyerek mazeret üretmeye çalışırdım.

“Herkesin gönülden sevgisini kazandı”

Abdullah Yılmazel işte bu kadar küçüklerine de büyüklerine de saygı gösteren, herkesin gönülden sevgisini kazanmış çok değerli bir büyüğümüzdü. Bu duygularla tüm Yılmazel ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyorum. Onu en iyi temsil edecek çocukları ve yakınları var. Hepsi bizim kardeşimiz. Bir kez daha kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine sabırlar diliyorum” diye konuştu. Törenin ardından Yılmazel’in cenazesi öğle namazına müteakip Gebze Mustafa Paşa Camii’ne getirilerek kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Abdullah ağabeyinin tabutu partililerin omuzunda
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica