Genel

Adalet için yürüyen madenci ailelerine Polis biber gazı sıktı

Adalet için yürüyen madenci ailelerine Polis biber gazı sıktı Adalet için yürüyen Somalı madenci aileleri HSK önünde konuşma yapmak istedi. İzin alamayan aileler polis tarafından biber gazlı müdahaleye maruz kaldı. Adalet için yürüyen madenci ailelerine Polis biber gazı sıktı detaylar haberimizde…

Adalet için yürüyen madenci ailelerine Polis biber gazı sıktı

Aileler adalet yürüyüşüne çıktılar…

Soma Katliamı davası kararına tepki gösteren ve protesto için ‘Adalet’ yürüyüşüne çıkan madenci ailelerine, Ankara’da Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) önünde polis müdahalede bulundu.

İyihal indirimine tepki…

Soma Katliamı davasında verilen cezalara ve iyi hal indirimlerine tepki gösteren ve adalet talep eden Somalı aileler, düzenledikleri yürüyüş kapsamında Ankara’ya geldi.

Polis engeli…

CHP’li milletvekilleri ve avukatlar da, HSK önünde açıklama yapmak isteyen Somalı ailelere destek için yanlarındaydı. Ancak aileler HSK önünde polis engeliyle karşılaştı.

“HSK önünde açıklama yapmanıza izin yok”

Polisler, “HSK önünde açıklama yapmanıza izin yok” diyerek ailelerin dağılmasını istedi. Aileler ise “Bela çıkarmaya değil hak aramaya geldik fakire adalet yok” diyerek tepki gösterdi.

Biber gazlı müdahale…

Görüşmelerin ardından polis, ailelerin HSK önüne gelmesine izin vermedi. Kalkanlarla itilen ailelere biber gazlı müdahalede bulunuldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica