Genel

Adalet yürüyüşüne katılan Veysel amcaya çakıl taşı satmadılar

Adalet yürüyüşüne katılan Veysel amcaya çakıl taşı satmadılar Sen misin Adalet Yürüyüşüne katılan diyerek Veysel Kılıç’a AKP’li belediye ‘Vatan hainisin’ diyerek çakıl taşı satmadı. Veysel Kılıç tarafından suç duyurusuna maruz kalan belediye başkanı suçlamaya söz konusu olan sözlerini inkar etti. Adalet yürüyüşüne katılan Veysel amcaya çakıl taşı satmadılar detaylar haberimizde…

Adalet yürüyüşüne katılan Veysel amcaya çakıl taşı satmadılar

“Sen Adalet Yürüyüşüne katıldın. Senin oğlun terörist! Sen de vatan hainisin! Ben vatan hainlerine çakıl vermem”

15 Temmuz sonrası tutuklanan oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç için CHP’nin Adalet Yürüyüşü’ne de katılan Veysel Kılıç, çakıl satın almak istediği Rize’nin Çayeli İlçesi Büyükköy Belde Belediyesi’nde AKP’li Belediye Başkanı Hamza Saruhan tarafından, “Sen Adalet Yürüyüşü’ne katıldın. Senin oğlun terörist! Sen de vatan hainisin! Ben vatan hainlerine çakıl vermem” diyerek kovulduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ise “Ben öyle bir şey kesinlikle demedim”

Kılıç, “Benim oğlum daha yargılanıyor. İnanıyorum ki beraat edecek. Ayrıca ne zamandan beridir çocukların yaptıklarından dolayı babalar sorgulanıyor?” diye konuştu. Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ise “Ben öyle bir şey kesinlikle demedim. Daha önce de birkaç kez işini yapmıştık.

“Belediye ve başkan FETÖ’cülerin işini yapıyor’ diye BİMER’e şikâyet edildik”

Bu nedenle de, ‘Belediye ve başkan FETÖ’cülerin işini yapıyor’ diye BİMER’e şikâyet edildik. Böyle şikâyetler olduğunu ifade etmeye çalıştım.

“Saruhan’dan önceki belediye başkanı Mustafa Külünkoğlu, 21 Eylül’de FETÖ’den tutuklanmıştı”

Ancak o da bana, beni şikâyet edeceğini söyledi” dedi. Saruhan’dan önceki belediye başkanı Mustafa Külünkoğlu, 21 Eylül’de FETÖ’den tutuklanmıştı.

“Selahattin Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gözaltına alınarak tutuklandı”

Veysel Kılıç’ın oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gözaltına alınarak tutuklandı. Doktor olan kızı Zeynek Sarı da KHK ile ihraç edildi. Veysel Kılıç, kızı Zeynep Sarı ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen temmuz ayında yaptığı Adalet Yürüyüşü’ne katıldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica