Kültür-Sanat-Tarih

ADD Kocaeli: “Atatürk düşmanlığının Türk Ulusu’nda karşılığı yoktur”

ADD Kocaeli: “Atatürk düşmanlığının Türk Ulusu’nda karşılığı yoktur” … Açıklamada, “ATATÜRK’e saldırmanın dayanılmaz hafifliğini iliklerine kadar yaşayan Orhan PAMUK, Veba Geceleri isimli son kitabında da aynı ruh halini dışa vurmuştur” denildi. detaylar haberimizde…

ADD Kocaeli: “Atatürk düşmanlığının Türk Ulusu’nda karşılığı yoktur”

ADD Kocaeli Şubesi Orhan Pamuk’u sert bir dille eleştirdi

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Büyük Atatürk’e saldırı için birbirleriyle adeta yarışanların ruh halini en iyi tanımlayan, şehit Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Taner KIŞLALI’nın başlığa taşıdığımız bu ifadesi olsa gerek.

Sözde, ‘Edebiyatçı-aydın’ unvanıyla, bulunduğu konumu borçlu olduğu devletin kurucusunu küçümseyen, kitaplarında satır aralarına gizlediği ifadelerle, betimlemelerle, dünyanın saygıyla andığı, hayran kaldığı Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e saldırmanın dayanılmaz hafifliğini iliklerine kadar yaşayan Orhan PAMUK, Veba Geceleri isimli son kitabında da aynı ruh halini dışa vurmuştur.

Atatürk düşmanlığının Türk Ulusu’nda karşılığının olmadığını görmekten aciz bu kişinin, bazı uluslararası alanlarda muteber sayılmasının en önemli nedeni ona bu payeyi verenlerin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk halkından yedikleri tokadın acısını hala yüzlerinde hissediyor olmalarıdır. Güneşi balçıkla sıvamanın olanaksız olduğunu göremeyenler ne yazarlarsa yazsınlar ne söylerlerse söylesinler. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Ulusu’nun ve dünyanın gözündeki yerini asla değiştiremeyeceklerdir. Cumhuriyetin temel değerlerini ve Atatürk’ü aşağılamanın prim yaptığı yanılgısı ile meczuplaşanların yaptıkları, kendilerini küçültmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Milletini ve kurtarıcısını küçümseyerek aydın olunmaz. ‘Aydın’ olmak sorumluluk ister. Aydın, üç kuruşluk kelime oyunlarıyla birilerinin ruhunu tatmin ederek alkış bekleyen biri değildir. Orhan PAMUK ve daha nice sözde aydınlara duyurulur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica