İGF

Adıyaman’da ilk okul öğrencisinden gurur tablosu Türkiye 3.’sü

Adıyaman’da ilk okul öğrencisinden gurur tablosu Türkiye 3.’sü Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yarışmasında Türkiye 3.sü olan Elif Doğan’ı kabul etti.

ADIYAMAN (İGFA)- Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle genç nesillerde bağımlılıklara ilişkin farkındalık oluşturmak ve onları yeteneklerini keşfetmeye teşvik etmek amacıyla düzenlediği “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek” Yarışması’nda, edebi kategoride üçüncü olan Şehit Mehmet Kılınç İlkokulu öğrencisi Elif Doğan’ı kabul ederek ödüllendirdi.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek” Yarışması İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride bağımlılık konulu eserler değerlendirildi. Bu yıl 11. kez düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yetenek yarışmasına Türkiye genelinden 421 bin 216 eser başvurusu arasında Şehit Mehmet Kılınç İlkokulu öğrencisi Elif Doğan, edebi kategoride Adıyaman ilini temsil eden eseriyle Türkiye üçüncüsü oldu.

Çocukların bu yarışmadaki emeklerinin son derece değerli olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Türkiye üçüncüsü olan öğrencimiz Şehit Mehmet Kılınç İlkokulu öğrencisi Elif Doğan başta olmak üzere başarıda emeği bulunan öğretmenlerimizi ve yöneticileri tebrik ediyor, öğrencimizin başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica