Siyaset

Afrin operasyonunu asker yönetiyor ve bu tip meseleler millete aittir

Afrin operasyonunu asker yönetiyor ve bu tip meseleler millete aittir Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Afrin Operasyonu’na yönelik olarak, “Siyasete alet edilmesin” diyen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında açıklama yaptı. Afrin operasyonunu asker yönetiyor ve bu tip meseleler millete aittir detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Afrin operasyonunu asker yönetiyor ve bu tip meseleler millete aittir

Karamollaoğlu, “Birtakım ifadelerin ele alınıp, hemen ağır bir şekilde eleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bir fikri gündeme getirenleri saf dışı bırakmak, çöpe atmak doğru olmaz” dedi.

RS FM’e konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündem hakkında açıklama yaptı.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert sözlerle eleştirilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a da sahip çıktı…

“Şu anda bir askeri operasyon var. O operasyonu siyasiler yönetmiyor artık. Operasyonu asker yönetiyor. Siviller yönetmiyor, karar alıyor. Bu konu, siyasi mesele yapılmamalı. Bu tip meseleler, millete aittir” diyerek Afrin operasyonunun siyasete konu edilmemesi gerektiğini savunan Karamollaoğlu, benzer açıklamaları yaptığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert sözlerle eleştirilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a da sahip çıktı. Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Yurt dışındaki bir operasyonu, sadece bir partinin konusuymuş gibi, o partiden başka kimse bu konu hakkında fikir beyan edemezmiş gibi bir havaya sokarsanız… milli birliğe zarar verir”

Birtakım ifadelerin ele alınıp, hemen ağır bir şekilde eleştirilmesini doğru bulmuyoruz. Bir fikri gündeme getirenleri saf dışı bırakmak, çöpe atmak doğru olmaz. Yurt dışındaki bir operasyonu, sadece bir partinin konusuymuş gibi, o partiden başka kimse bu konu hakkında fikir beyan edemezmiş gibi bir havaya sokarsanız… milli birliğe zarar verir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica