İGF

AGC Başkanı’ndan ‘Gara’ açıklaması

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki hain terör örgütünün saldırısı sonrası 13 güvenlik mensubunun şehit edilmesinin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

ADIYAMAN (İGFA) – Vatana ihanetin sınırlarının resmen yasayla belirlenip, tanımlanması gerektiğini kaydeden Zeki Dişkaya, “Meclis yasayı çıkarmalı, Cumhurbaşkanı jet hızıyla imzalamalı. Rütbeye, makama bakılmadan bu madde işletilmeli. Yoksa şehitlerin iki eli sorumluların yakasında olur. Vatana ihanetin idaresi bile ihanettir” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın ‘Gara’da şehit edilen 13 yiğidimiz için ulusal yas ilan edelim’ cümlesini de yorumlayan Zeki Dişkaya, “Sen önce terör örgütünün siyasi temsilcisi olduklarını diyen HDP ile birliğini önce bitir, sonra yas de. Bu lafınızın inanırlığı samimiyeti yok sayın vekil” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de çağrıda bulunan Zeki Dişkaya, “Bu kara günde Meral Akşener Diyarbakır’a gitmeli, evlatlarını hain terör örgütüne kaptıran, HDP’nin kapısında evladını bekleyen o yiğit ve yaralı anaları ziyaret etmelidir. Tavrını net ortaya koymalıdır. Gün bugündür” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica