Siyaset

AKP kurucusundan Gökçek için Hırsızda para çok ifadeleri

AKP kurucusundan Gökçek için Hırsızda para çok ifadeleri Altınok; “Ben milletin rızkını parsellemedim. İlahi Adalet’e inanıyorum. Her kim ki bu milletin tek bir kuruşunu dahi yerse, Allah onun burnundan fitil fitil çıkarır, çıkarıyor da… Bu fitne fesat yuvasının yaptığı pislikler teker teker gün yüzüne çıkacak ve herkes hakettiği cezayı çekecek” dedi. AKP kurucusundan Gökçek için Hırsızda para çok ifadeleri detaylar haberimizde…

AKP kurucusundan Gökçek için Hırsızda para çok ifadeleri

“İlahi adalet tecelli etti”

Altınok hakkında 2009 yılında belediyeye ait park, bahçe, şelale ve bazı hizmet binalarında kaçak su kullanarak, görevini kötüye kullandığı iddiasıyla dava açılmıştı. 9 yıl sonra Altınok hakkında beraat kararı çıktı. Altınok “İlahi adalet tecelli etti” diyerek Melih Gökçek’e yönelik sert bir açıklama yaptı.

“Milletin rızkını tek bir kişiye ya da gruba peşkeş çekmedim, parsellemedim”

Altınok “Senelerdir yoktan yere yargılandığımız ‘Su Davası’ndan Allah’ın izniyle beraat ettik. 15 senelik Belediye Başkanlığı döneminde bizi hiçbir suçla suçlayamadılar. Bütün hesaplarımız didik didik incelendi. Hiçbir yolsuzluk bulamadılar, bulamazlar da. Başkanlığım süresince ne yurtiçi ne de yurtdışı harcırahım olmadı. Hiçbir akrabamı ya da yakınımı belediyede işe almadım. Benim dönemimde Keçiören Belediyesinden zengin olan bir kişi dahi yoktur. Milletin rızkını tek bir kişiye ya da gruba peşkeş çekmedim, parsellemedim” dedi ve şunları söyledi:

“Belediyenin parklarını kaçak suyla suladığımızı iddia ettiler”

“Bizim önümüzü her daim kesmek istediler, çünkü istedikleri düzene ayak uydurmadım. Bu sebeple ‘Su’dan bahaneler ürettiler. Belediyenin parklarını kaçak suyla suladığımızı iddia ettiler, dönemin kayıtlarında neyi nasıl yaptığımız mevcuttur.”

“Keçiören’deki bütün parkların suyunu kesmiştir”

Başarımızın önüne geçmek isteyen dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Keçiören’deki bütün parkların suyunu kesmiştir. Biz de buna karşılık olarak su tankerleri alarak, taşıma suyla parklarımızı suladık. Bu hassasiyetiyemize rağmen takdir edileceğimize mahkemeye verildik.”

“Hırsızda para çok! Gazetesi var, televizyonu var”

“Allah’a şükürler olsun ki su davasından beraat etmiş bulunmaktayız. Seçim döneminde Altınok seçilse de Belediye Başkanlığı yapamaz; hakkında kesinleşmiş hapis cezası var deyip, gazetelere beyanat vererek halkı yanlış yönlendirmeye çalıştılar. Hırsızda para çok! Gazetesi var, televizyonu var. Bu yolla toplumda yalan yanlış bir algı oluşturdular.”

“Herkes hak ettiği cezayı çekecek”

Haksız kazançla, haram parayla kurduğum bir televizyonum ya da gazetem yok. Bu yüzden insanlara bu durumun yalan olduğunu yüz yüze anlattım, ne kadar kişiye ulaşabildik bilemiyorum. Ama hep söylediğim gibi İlahi Adalete inanıyorum. Her kim ki bu milletin tek bir kuruşunu dahi yerse, Allah onun burnundan fitil fitil çıkarır, çıkarıyor da… Bu fitne fesat yuvasının yaptığı pislikler teker teker gün yüzüne çıkacak ve herkes hak ettiği cezayı çekecek”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica