Siyaset

‘AKP üyesiydim 5 tane oyum var oylarım sizindir’

‘AKP üyesiydim 5 tane oyum var oylarım sizindir’ Başaran, “Ekonomik kriz herkesin belini büktü, herkes zor durumda bu gözle görülüyor. Birileri zevk içindeyken, bizler yoksulluk çekiyoruz. Buna izin vermeyelim” dedi. detaylar haberimizde…

‘AKP üyesiydim 5 tane oyum var oylarım sizindir’

Darıca‘da Osman Gazi Mahallesi‘nde kapıları tek tek çalan Başaran, Salı Pazarı‘nda vatandaş ve pazar esnafı ile görüştü. Başaran, Aslan Çimento önünde işçilerle de sohbet etti.

İşçiler temsilcileriyle buluşmadan memnunlar

Osman Gazi Mahallesi‘nde bir kapıyı çalan Başaran, bir dokundu bir ah işitti. Faturaların yüksekliğinden bahseden bir kadın, “Faturalarımı sakladım bekliyorum, kapımı çaldıklarında göstereceğim. Bu sizin eseriniz, daha ne oy istiyorsunuz diyeceğim. Pencereye çıktım, belki onlar geldi diye düşündüm ama siz gelmişsiniz, çok sevindim” dedi. Faturalardan herkesin şikayetçi olduğunu belirten Başaran, “Ekonomik kriz herkesin belini büktü, herkes zor durumda bu gözle görülüyor. Birileri zevk içindeyken, bizler yoksulluk çekiyoruz. Buna izin vermeyelim. İki katı faturaları kabul etmeyelim” diye konuştu.

Esnafın ilgisi saf ve temiz…

“AKP üyesiydim, istifa ettim!”

Osman Gazi Mahallesi‘nde Salı pazarını da dolaşan Başaran, burada esnafın şikayetlerini dinledi. AKP üyesi olduğunu ama yakın zamanda parti üyeliğinden istifa ettiğini belirten bir esnaf, “AKP üyesiydim, istifa ettim. Çok zor dönemden geçiyoruz, hiç bir şey eskisi gibi değil. Ben iki üniversite bitirdim, tezgah açıyorum şimdi. Eskiden iyiydi, şimdi zulüm ediyorlar artık. Bu zulüm bitsin istiyoruz. CHP‘ye oy vermeyi düşünüyordum ama büyükşehirde aday göstermediler. Evde 5 tane oyum var, artık sizindir” ifadelerini kullandı.

Başaran, vatandaşın ilgisini çekmeyi başardı

“Bıraksınlar da ekmeğimizi yiyelim”

Cengiz Makina‘da çalıştığını söyleyen bir vatandaş ise maaşın yetmediğini söyledi. Geçinebilmek için pazar çevresinde tezgah açtığını dile getiren vatandaş, Cengiz Makina‘da çalışıyorum ama maaş yetmiyor, gelip pazarın ara sokağında tezgah açıyorum. Ama devlet yine bırakmıyor, zabıta geliyor müdahale ediyor hemen. Bıraksınlar da ekmeğimizi yiyelim” dedi. İşçinin alınterinin hakkını alamadığını belirten Başaran, “İşçisin sen, neden ek iş yapmak zorunda kalasın ki? Ülke ekonomik kriz ile boğuşuyor, hiç bir şey yokmuş gibi davranıyorlar ama her şey ortada” dedi.

Başaran pazar ziyaretinin ardından Darıca‘da Aslan Çimento önünde işçilerle buluştu, yerel yönetim anlayışını paylaştı, el ilanlarını işçilere ulaştırdı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica