Genel

AKP’li Başkanın adamları esnafa dayak attı

AKP’li Başkanın adamları esnafa dayak attı Uşak Belediye Başkanı AKP’li Nurullah Cahan´ın koruma polisi ile makam şoförü, esnafa meydan dayağı attı. Esnaf Mehmet Otur, “Yüzüme, çeneme, kasıklarıma ve boğazıma çok sayıda darbe aldım” diye konuştu. AKP’li Başkanın adamları esnafa dayak attı detaylar haberimizde…

AKP’li Başkanın adamları esnafa dayak attı

Olay, dün saat 22.00 sıralarında İslice Mahallesi Adaş Sokak´ta meydana geldi. İstanbul Düğün Salonunda nikah kıyan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın çıkışta önünden geçtiği tekel bayisinin işletmecisi 60 yaşındaki Mehmet Otur, iddiaya göre küfretti. Koruma polisi H.U. ile makam şoförü S.S. küfrü duydu. Başkan Cahan, salondan yaya olarak Tiritoğlu Parkına geçerken, makam aracını belediyeye bırakan koruma polisi H.U. ile şoför S.S., yaya olarak Mehmet Otur´un işyerine geldi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

Taraflar arasında önce tartışma, ardından da kavga çıktı. Kavgada, koruma polisi H.U. ve şoför S.S., Otur’u tekme ve yumruklarla yerlerde sürükleyerek dışarı çıkardı. Burada da devam eden kavgayı gören çevre sakinleri, polise haber verdi. Gelen ekipler, psikolojik rahatsızlığı bulunan ve KOAH hastası olan Mehmet Otur’un ellerini kelepçeleyip, H.U. ve şoför S.S. ile birlikte polis merkezine götürdü. Tarafların birbirinden şikayetçi olması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kafası ve vücuduna ciddi darbeler alan Otur, doktor raporu aldı.

“beni işyerimden yerlerde sürükleyerek sokağa çıkardılar”

Olayı anlatan Mehmet Otur, “Akşam işyerimde bağlama çalarken, tanımadığım iki kişi gelerek, Belediye Başkanı’nın düğün salonunda olduğunu, çıkışta esnafla istişare edeceğini söyledi. Ben de `Sakın ha arkadaşım, ben tanımadığım, bilmediğim kişiyle görüşmek istemiyorum´ dedim. Biraz terslenip gittiler. Aradan bir saat sonra işyerime Başkan’ın koruması yanında iki kişi ile gelerek, `Sen belediye başkanının yanında nasıl bizim onurumuzu ayaklar altında alırsın. Neden başkana küfrettin?´ dedi. Ben neden küfür edecekmişim deyince, bana ‘Sen DHKP-C´li misin?’ diyerek kafa attı, denk getiremeyince ben ona kafa attım, ardından da ben polisim diyerek silahını çıkardı. Ardından tekme ve tokatlarla beni işyerimden yerlerde sürükleyerek sokağa çıkardılar. Sokakta da şiddetleri bitmedi. Madem böyle bir konu var, memlekette polis var. Şikayet edersiniz gelir alırlar. Bunlar kendileri gelip saldırıyor. Bu nasıl adalet?” dedi.

“Boğazımda ve vücudumda çok sayıda darp izi mevcut”

Aldığı darbeler sırasında ağzındaki implantı ve protezi kırılan Otur, “Yüzüme, çeneme, kasıklarıma ve boğazıma çok sayıda darbe aldım. Savunmasız haldeyken yerde bile tekmelediler. Ağzımdaki implant ve protezim kırıldı. Boğazımda ve vücudumda çok sayıda darp izi mevcuttur. Olayın ardından polis ekip otosu geldi. Beni ve diğerlerini aynı ekip otosuna bindirdiler ve ekip otosunda dahi aynı kişilerin saldırısına maruz kaldım. Devletin korumasında, devletin otosunda darp edildim. Karakolda her ikisinden de şikayetçi oldum. Ben karakoldayken de işyerim açık kaldı. İşyerimden neler alındı, neler kayboldu bilmiyorum” diye konuştu.

Magandaların elinden vatandaş bile alamadı

Bu arada kavga an, saniye saniye civardaki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Belediye Başkanı’nın koruma polisi ve makam şoförü yaya olarak işyerine geldiği, bir süre sonra da Otur ile tartıştığı görülüyor. Ardından işyerinde yumruklar ve tekmeler havada uçuşuyor. Esnafı arasına alan ikili, tekme ve yumruklarla yer düşürüp, sürükleyerek dışarıya çıkarıyor. Çıkarırken de tekmelemeyi sürdürüyor. Yerde savunmasız yatan esnafa sokakta da şiddet uygulayan ikiliyi ayırmak isteyen vatandaşlar, başarılı olamıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica