Raporlar

AKP’li eski vekil; ‘Erdoğan’ın Cumhuriyeti yıkan icraatları var’

AKP’li eski vekil; ‘Erdoğan’ın Cumhuriyeti yıkan icraatları var’ FETÖ’den tutuklu Nazlı Ilıcak’ın eski eşi AKP ilk dönem Milletvekili Emin Şirin, “Cumhuriyeti yıkan icraatları var Tayyip Erdoğan’ın” dedi. Şirin, Cumhuriyet’i yıkan icraatların başında İmam Hatip ağırlıklı eğitim sistemini işaret etti. AKP’li eski vekil; ‘Erdoğan’ın Cumhuriyeti yıkan icraatları var’ detaylar haberimizde…

AKP’li eski vekil; ‘Erdoğan’ın Cumhuriyeti yıkan icraatları var’

“Ak Parti’nin bazı icraatlarını ben beğendiğimi söylediğim için bazı arkadaşlardan tenkit alıyorum” diyen AKP ilk dönem Milletvekili Emin Şirin, “Cumhuriyeti yıkan icraatları var Tayyip Erdoğan’ın” dedi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu olan Şirin, Cumhuriyet’i yıkan icraatların başında İmam Hatip ağırlıklı eğitim sistemini olduğunu ifade etti.

AKP ilk dönem Milletvekili Emin Şirin programda yaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:

“Ak Parti’nin bazı icraatlarını ben beğendiğimi söylediğim için bazı arkadaşlardan tenkit alıyorum. Ama beğenmediğim icraatları hele uzun vadedeki icraatları Türkiye’yi yıkıyor, Cumhuriyeti yıkan icraatları var Tayyip Erdoğan’ın. Bugünkü eğitim politikası Cumhuriyeti yıkıyor. Yetiştirilen insanlara bakın. Suudi Arabistan olduğu yerden memnun değil, İran durduğu yerden memnun değil, İmam Hatipliler hiç alınmasınlar, o iklimin içinden 21, 22. yüzyıl insanını mı yetiştireceksiniz? Yetiştiremezsiniz. Siz eğer hakikaten Türkiye’de bir din eğitimi istiyorsanız o zaman liselere siz seçmeli olarak ciddi bir din dersi koyarsınız. Bu eğitim düzeni bugünkü Cumhuriyetin sonunu getirir.”

“Ben İmam Hatip düşmanı değilim ama orada yaratılan iklim, daha ortaokuldan beri kızlara verilen eğitim, okuduğumuz dersler, kafa kesmeler, bilmem neler, buradan ne çıkacak ya. Türkiye’deki okullara gidecek olan talebelerin sadece yüzde 6’sı için nitelikli tabir edilen okullarda bir imtihan açıyorlar. Yüzde 94 talebemiz de niteliksiz dedikleri mahalle okuluna gidecek. Ne bu mahalle oku, çoğu imam Hatip, ne bu rezalet, mecbur mu herkes İmam Hatip’e gitmeye. Siz şu İmam Hatiplerin hepsini fen lisesi yapın ama çok iyi de din dersini seçmeli olarak koyun, niye yapmıyorsunuz bunu? 10 sene sonra yanlış olduğu çıkacak, pişman olacak halimiz olmayacak. Kindar ve dindar nesil yetiştirilip de Asım’ın nesli dedikleri bu nesil iktidara gelirse pişman olacak ortamı bile bulamazsınız, o pişmanlığı söyleyecek ortamı da bulamazsınız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica