Siyaset

AKP’nin Kocaeli’de liyakatsız düzenine bir örnek

AKP’nin Kocaeli’de liyakatsız düzenine bir örnek

Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Cuma Demirci, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile üniversite arkadaşı olan AKP Kocaeli milletvekili aday adayı aynı zamanda eski milletvekili ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Ali Okur’un diplomaları üzerinden “liyakatsızlık” üzerinden yüklendi – akarhaber

Başkan Demirci “Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), 35 ülkenin yükseköğretim sistemini karşılaştırıp, ‘akademik, mali, atama, özerklik’ açısından raporladı. Türkiye’nin liyakatsiz atamada 35 ülke içinde sonuncu olduğunu biliyor musunuz?

Bunun nedeni nedir? Bu sorunun cevabını bize Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in de üniversite arkadaşı olan AKP Kocaeli milletvekili aday adayı aynı zamanda eski milletvekili ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürlüğü yapan Mehmet Ali Okur gibi isimlerin sahip oldukları diplomalar veriyor.

“LİYAKATSİZ ATAMALARINI MASKELEMEK OLDUĞUNU ANLIYORUZ VE GÖRÜYORUZ”

AKP’lilerin büyük heves ettikleri üniversite mezunu olmak gayelerini para ile satılan bir kâğıt parçasından farkı olmayan diplomalar ile karşımıza çıkmaya devam ettiklerini izlemeye devam ediyoruz. Hamza Şayir gibi tıpkı Mehmet Ali Okur da Newport Üniversitesi’nden mezunmuş. Büyük heves ettikleri üniversite mezunu olma gayelerinin asıl nedeni liyakatsiz atamalarını maskelemek olduğunu anlıyoruz ve görüyoruz.

“GENÇLER MERAK ETMEYİN”

Şimdi soruyorum; AKP’li Okur’un TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürlü olmasında liyakat mi yoksa AKP’li mi olması etkili? Yoksa YÖK’de denkliği olmayan ve hatta soruşturma açılan yeri bile tam olarak belli olmayan üniversitede de sahip olduğu diploma mı? TÜBİTAK gibi kuruma bu diploma ile müdürlük yapan zihniyet ile 14 Mayıs’ta hesaplaşacağız. Gençler merak etmeyin emeğiniz ile aldığınız diplomaların hakkını yedirmeyeceğiz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica