Siyaset

Akşener standına Bursa Emirsultan meydanında saldırdılar

Akşener standına Bursa Emirsultan meydanında saldırdılar Başkan Kazancı, ‘tülbent hareketi’ başlattıklarına da dikkat çekerek, “Türkiye’de inşallah tülbentleriyle kadınlarımız ve kızlarımız, onlarla çocuklarımız, erkeklerimiz hep beraber 24 Haziran sabahı güneşli bir güne uyanacağız” dedi. Akşener standına Bursa Emirsultan meydanında saldırdılar detaylar haberimizde…

Akşener standına Bursa Emirsultan meydanında saldırdılar

İYİ Partinin Bursa’daki seçim standına saldırı düzenlendi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Bayram Kazancı, “Biz iktidara yürüyen bir partiyiz. İktidara yürümekte olan bir partiye ne yazık ki böyle saldırılar olur” dedi.

“Stantlar kullanılamaz hale geldi”

Bursa merkez Yıldırım ilçesi Emirsultan Meydanında dün akşam saatlerinde İYİ Partinin seçim standına saldırı düzenlendi. Başka siyasi partilere ait stantların da bulunduğu meydanda gerçekleşen saldırıda, İYİ Parti standı kullanılamaz hale geldi.

“İktidara yürümekte olan bir partiye ne yazık ki bu tür saldırılar olur”

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Bayram Kazancı, saldırıyla ilgili bugün düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi: “Biz iktidara yürüyen bir partiyiz. İktidara yürümekte olan bir partiye ne yazık ki bu tür saldırılar olur. Zaman zaman bunu görüyoruz. Biz iddialı bir partiyiz. Çünkü biz tüm milletvekili adaylarımızla Bursa’nın en kaliteli kadrolarına sahibiz. Bu olayı çok dillendirmek de istemiyoruz. Olayı gerçekleştirenleri şu ya da bu partiden diye nitelendirmek de istemiyoruz.”

“24 Haziran sabahı güneşli bir güne uyanacağız”

Başkan Kazancı, ‘tülbent hareketi’ başlattıklarına da dikkat çekerek, “Türkiye’de inşallah tülbentleriyle kadınlarımız ve kızlarımız, onlarla çocuklarımız, erkeklerimiz hep beraber 24 Haziran sabahı güneşli bir güne uyanacağız. 81 milyonu kucaklayarak, kimseyi ayrıştırmadan, senin benim demeden, birlik içerisinde, sükunetle güzel bir seçim havası yaşamaya gayret gösteriyoruz. Bu gayretimize de saygı gösterilmesini bekliyor, özellikle emniyet mensuplarımızı da gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz” dedi.

“Devletin partisi, partinin devleti olmaz”

Yaşanan olayın münferit olmadığını belirten İYİ Parti Bursa Milletvekili adayı İsmail Tatlıoğlu ise şunları söyledi:

“Esas ilgilendiğimiz şey; alanda görevi asayişi sağlamak olan devletin görevini yapması”

“Türkiye bir seçim sathında dır. Türkiye 1946’dan beri tam 72 yıldır seçim yapabilmeyi becerebilen bir devlettir. Bu sefer de becermelidir. Seçimler, bizi birbirimizle konuşan, birbirimizle müzakere eden ve Türkiyeyi ileri götüren bir süreç olmalı. Biz bu olayın münferit tarafıyla ilgilenmiyoruz. Esas ilgilendiğimiz şey; alanda görevi asayişi sağlamak olan devletin görevini yapması. Bu sadece bizimle alakalı değil, her partiyle alakalı, her kesimle alakalı. Devlet siyasete taraf olmaz. Devletin partisi, partinin devleti olmaz. Bu nedenle bu münferit olay çok önemli değil. Ama bu ve benzeri girişimler sadece bizimle ilgili değil, bütün satıhta özellikle Bursa’da ve bütün Türkiye’de devletin bu güvenliği sağlayacak gücü vardır. Biz devletin görevini yerine getirmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica