Siyaset

Akşener’in ‘Demokrasi Çadırı’ ziyaretine Valilikten yasaklama

Akşener’in ‘Demokrasi Çadırı’ ziyaretine Valilikten yasaklamaİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in Beyoğlu‘nda gerçekleştireceği “Demokrasi Çadırı” ziyareti valilik tarafından yasaklandı. detaylar haberimizde…

Akşener’in ‘Demokrasi Çadırı’ ziyaretine Valilikten yasaklama

İstanbul Valiliği, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 23 Haziran seçimleri kapsamında İstanbul içinde gerçekleştirdiği ziyaretlerden biri olan Beyoğlu “Demokrasi Çadırı” ziyaretini sakıncalı buldu.

Ziyaretin aynı gün AKP’nin de Beyoğlu’nda gerçekleştireceği halka açık toplantı nedeniyle yasaklandığı öne sürüldü.

Akşener, Bakırköy’de yaptığı konuşmada yasaklama olayını şöyle duyurdu:

“Gelirken yaşadığımız bir hadiseyi söyleyeyim sizlere. Bir ilçede haber geldi ki o ilçede çadırımızı ziyaret edemezmişiz… Olsun… Şart değil.

Rahatsızlık veriyorsa çadırdan dolayı biz de esnafımızla hemhâl oluruz. Onu da mı yasakladılar, apartman zili çalarım.

Bunlar olacak, son 3 gün. Asabiyet had safhada… Biz sakin olacağız.”

Valilik açıklama yaptı…

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi nedeniyle İl Seçim Kurulu tarafından belirlenen seçim takvimi uyarınca meydanların son 10 günlük propaganda döneminde kullanımını belirleme yetkisi ilçe seçim kurullarına bırakılmıştır.

Beyoğlu İlçemizde bulunan Cezayirli Gazi Hasan Paşa Parkı (Kasımpaşa İskele Meydanı) İlçe Seçim Kurulu tarafından 19 Haziran 2019 Çarşamba günü miting yapmak üzere Adalet ve Kalkınma Partisi’ne tahsis edilmiştir. İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener tarafından aynı park içerisinde bulunan İyi Parti seçim standının ziyaret edileceği bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine; Beyoğlu Kaymakamımız ve İyi Parti İlçe Başkanı arasında yapılan görüşmede; adı geçen parkın miting yapmak üzere Adalet ve Kalkınma Partisi’ne tahsis edilmesi nedeniyle Sayın Genel Başkanın programında değişiklik yapılması yönünde görüş birliğine varılmıştır. Valiliğimizce 31 Mart yerel seçimlerinde olduğu gibi, Yüksek Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu kararları doğrultusunda “23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçiminin” de huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için gereken tedbirler alınmakta ve hassasiyetle uygulanmaktadır.

13 Haziran 2019 tarihinden itibaren ilçe seçim kurulları yetkisinde olan siyasi parti faaliyetleri konusunda, Valiliğimizce alınmış herhangi bir yasaklama kararı ya da uygulaması söz konusu değildir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica