Genel

Almanya, PKK için İncirlik’te kalmak istiyor

Bu güne yaptıkları yardımları daha rahat yürütebilmek için Almanya, PKK için İncirlik’te kalmak istiyor. Almanya’nın Dışişleri Bakanı, İncirlik pazarlığı yapmak için bugün Ankara’ya geldi. Berlin, PKK’ya silah yardımlarını daha rahat yönetebilmek için İncirlik’te kalmak istiyor. Terör ve PKK bizim en büyük sorunumuz ama! Almanya, PKK için İncirlik’te kalmak istiyor.

Almanya, PKK için İncirlik’te kalmak istiyor

FETÖ’cü hainleri Türkiye’ye karşı himaye eden Almanya’nın Dışişleri Bakanı Gabriel, İncirlik pazarlığı yapmak için bugün Ankara’ya geldi. Berlin, PKK’lı teröristlere silah yardımlarını daha rahat yönetebilmek için İncirlik’te kalmak istiyor.

ABD ve Batılı ülkeler, Türkiye’yi güneyden kuşatmaya almak isteyen terör gruplarına en üst düzeyde askeri yardım yapıyorlar. ABD ve Batılı ülkeler bu terör organizasyonunu İncirlik Üssü’nden yönetiyor. ABD, Suriye’deki hava operasyonlarının büyük kısmını İncirlik merkezli yapıyor. ‘SDG’ adını verdiği Suriye PKK’sının rahat ilerleyebilmesi için icra ettiği bombardımanları buradan idare ediyor. İncirlik’ten kalkan ve PKK’nın önünü açma amaçlı operasyonlar gerçekleştiriyor. ABD uçakları, bir yandan da Suriye şehirlerine bomba yağdırarak yüzlerce sivili öldürüyor.

İKİ GÜZERGAHTAN BİRİ

Batı, Suriye’deki PKK’lılara yardımları iki ana rotayı kullanarak yapıyor. Biri Suriye-Irak sınırındaki Rabia Kapısı’nı kullanarak yapılan intikal, diğeri ise İncirlik Üssü kullanılarak indirilen silahlar. Resmi olarak 2014 yılından bu yana yapılan teslimatlar büyük bir orduya yetecek kadar fazla. PKK’ya silah verenler sadece Amerikalılar değil. Almanya da ‘DEAŞ’a karşı mücadele’ kisvesi altında PKK’ya cömertçe silah veren ülkeler arasında. PKK’ya Suriye’de el bombaları ve Milan tipi tanksavarlar Almanya tarafından teslim ediliyor. Cizre, Nusaybin ve Sur’daki meskun mahal operasyonlarında da çok sayıda Alman silahı ele geçirilmişti.

YILLARCA PKK’YI BESLEDİ

1990’lı yıllarda Güneydoğu’da terörü köpürten NATO’ya bağlı ‘Çekiç Güç’ de PKK’yı askeri ve lojistik açıdan donatmıştı. Ve teröristlerin NATO’dan aldığı silahlarla güvenlik güçleri ve sivillere saldırmasının önünü açmıştı. Çekiç Güç kapsamındaki ABD helikopterlerinin PKK’ya yardım paketleri attığının ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine o dönem Genelkurmay Başkanı olan Doğan Güreş; güneydoğudaki askeri birliklerine “OHAL bölgesinde hava sahasına izinsiz giren helikopterler düşürülecektir”. Şeklinde yazı göndererek PKK’ya yardım atan helikopterler için vur emri vermişti.

NÜKLEER BOMBALAR VAR

Çok sayıda yabancı kaynaklı rapora göre batılı devletler İncirlik’te nükleer silah barındırıyor. Amerikan Ulusal Kaynaklar Savunma Konseyi’nden Hans Krinstensen’in 2005 yılında yazdığı rapora göre; İncirlik’e 1998’e kadar 90 adet B-61 nükleer başlıklı füze yerleştirildi. Nükleer Uzmanı Amy Woolf Avrupa genelinde yerleşik tutulan B-61 başlığının toplamda 200 olduğunu raporlaştırmıştı. 2010’da ortaya çıkan Wikileaks belgesinde ise İncirlik’teki B-61 başlıklı nükleer bombaların Hiroşima’ya atılan bombadan 21 kat daha etkili olduğu yazılı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica