Ekonomi

Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı gözaltına alındı

Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı gözaltına alındı Çiftlik Bank benzeri bir yapı olduğu öne sürülen Anadolu Farm’la ilgili soruşturmada 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ve şirketin banka hesapları ile taşınmazlarına el konuldu. Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı gözaltına alındı detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Anadolu Farm yönetim kurulu başkanı gözaltına alındı

Çiftlikbank benzeri yapılanma…

Çiftlik Bank benzeri bir sistem olduğu iddia edilen Anadolu Farm’la ilgili soruşturmada gözaltı kararı verildi. Anadolu Farm’ın bağlı olduğu şirketin yönetim kurulu başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı. Şirkete ve şüphelilere ait banka hesapları ile taşınmaz varlıklarına el konuldu.

5 Şubatta soruşturma başlatılmıştı…

Kayseri merkezli yaklaşık 40 binin üzerinde ortağı bulunan, Anadolu Farm şirketiyle ilgili şikayetler üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Ocak ayında inceleme başlattı. İncelemenin ardından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Kayseri Cumhuriyet Savcılığı, 5 Şubat’ta soruşturma başlattı.

Gözaltı sayısı artıyor…

Soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyon düzenledi. Polisler, firmanın yönetim kurulu başkanı F.Ö. ve şube müdür V.M.’yi gözaltına aldı. Yine şube müdürü olduğu belirlenen A.Ö. ise Kahramanmaraş’ta gözaltına alındı.

Banka hesapları ve taşınmazlara el konuldu

Firmanın genel merkezi, şubeleri ve şüphelilerin adreslerinde aramalar yapıldı. Firma ve şüpheliler adına kayıtlı banka hesapları ile taşınmaz varlıklarına el kondu.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica