İGF

İnşaat sektörü sürdürülebilir büyümeye ihtiyaç duyuyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2021 Mart Ayı Raporu’nu açıkladı.

İSTANBUL (İGFA)- THBB, her ay merakla beklenen Hazır Beton Endeksi’nin 2021 Mart Ayı Raporu’nu açıkladı. Hazır Beton Endeksi Mart Ayı Raporu’nun sonuçlarını değerlendiren THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, ülke genelinde atılan normalleşme adımlarının mevsime bağlı işlerdeki yavaşlamaya rağmen sektörün güveninin ve beklentisinin yüksek kalmasında etkisi olduğunu söyledi.

ÜMİT VERİCİ TABLO

Ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Yavuz Işık, hem üretici hem de tüketici nezdinde güvenin ve öngörülebilirliğin tesisinin inşaat sektöründe sürdürülebilir bir büyümenin bel kemiği olduğunu vurguladı. Yavuz Işık, “Bu noktada piyasaların güvenebileceği, beklentileri karşılayacak, politika araçlarını doğru zaman ve doğru şekilde kullanacak, piyasa gerçekleri ile uyumlu kararlar alabilecek, enflasyon hedeflemesine odaklanırken aynı zamanda Türk reel sektörünün de beklentilerine cevap verecek bir Merkez Bankasının varlığı çok önemlidir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica