GenelSiyaset

Ankara Cumhuriyet Savcılığı MAN belgelerinin gerçek olduğunu tespit etti

Ankara Cumhuriyet Savcılığı MAN belgelerinin gerçek olduğunu tespit etti CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan “Ankara Cumhuriyet Savcılığı, belgelerin gerçek olduğunu tespit etti. Şimdi soruyorum Erdoğan’a, hani sahteydi?” diye sordu. Ankara Cumhuriyet Savcılığı MAN belgelerinin gerçek olduğunu tespit etti detaylar haberimizde…

Ankara Cumhuriyet Savcılığı MAN belgelerinin gerçek olduğunu tespit etti

Yaklaşık 6 saat süren toplantı

CHP’nin geçen hafta sonu Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 36. Olağan Kongresi’nde seçilen Parti Meclisi (PM) ilk toplantısını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yaptı. Toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Ölen Askerlerimize başsağlığı

PM’nin ardından basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Afrin Operasyonu sırasında helikopter düşmesi sonucu yaşamını yitiren askerler için başsağlığı diledi.

“Türkiye’de temel mesele, tek adam rejimini ortadan kaldırmaktır”

Tezcan, PM’de ilk olarak kurultayda gerçekleşen demokratik yarışın değerlendirildiğini söyledi. Yeni PM’nin kurultayda oy birliği ile onur üyesi seçilen İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na selamlarını gönderdiğini aktaran Tezcan, “Türkiye demokrasinin yok edildiği, tek adam rejiminin yerleştirildiği bir kötü tabloyla karşı karşıya. Bunu kaldırmak için önemli bir görevimiz var. PM’miz bu yeni dönemde bu bilinçle hareket edeceğini kararlaştırdı. Türkiye’de temel mesele, tek adam rejimini ortadan kaldırmaktır, 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek, yapılan 20 Temmuz sivil darbesini ortadan kaldırmaktır.” diye konuştu.

“O ittifak, tek adam rejimi ittifakıdır”

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularına geçildi. Tezcan’a, Başbakan Binali Yıldırım’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Eğer milli ve yerli olmak istiyorsan gel sen de milli mutabakat ittifakına katıl” sözleri soruldu. Tezcan, “Sayın Başbakanın bizi de davet ettiği ittifak, öyle ifade ettikleri gibi yerli ve milli ittifak değildir. O ittifak, tek adam rejimi ittifakıdır. CHP’nin de tek adam rejimi ittifakında yeri yoktur. CHP, demokrasi ekseninde geniş bir mutabakatın temsilcisi olacaktır. Gerçek anlamda Türkiye’nin yararına olan ittifak CHP’nin yer alacağı, demokrasi ittifakı olacaktır” yanıtını verdi.

“Savcı, Halkbankası’na sordu, onlar da ‘evet gerçektir’ dedi”

CHP’nin Man adası belgeleri ile ilgili iddialarına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararına yönelik soruyu da yanıtlayan Tezcan, şöyle konuştu; “Ankara Cumhuriyet Savcılığı, belgelerin gerçek olduğunu tespit etti. Halkbankası’na sordu, onlar da ‘evet gerçektir’ dedi. Verdiğimiz dekontların gerçek olduğu savcılık kararı ile tespit edildi. Şimdi soruyorum Erdoğan’a, hani sahteydi? Savcılık gerçek olduğunu söyledi, şimdi Erdoğan’dan cevap bekliyoruz. Hangi şirketi sattınız, akrabalarınız, yakınlarınız 5 liralık şirkete 15 milyon dolarlık hangi şirketi sattı? O şirketin varlığı neydi, bilançosu ne, ne kadar vergi ödedi? Şimdi beklenen cevap budur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica