Siyaset

Ankara için Mansur yavaş göreve hazır

Ankara için Mansur yavaş göreve hazır Mansur Yavaş’tan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt: Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız. Ülkemiz ve Ankara için en büyük ihtiyaç uzlaşma. Ankara için Mansur yavaş göreve hazır detaylar haberimizde…

Ankara için Mansur yavaş göreve hazır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Mansur Yavaş, Ankara’da, siyasette önemli bir figür. Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim” açıklaması üzerine gözler 2014 yılında CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş’a çevrildi.

‘Konuşmak için erken ama her türlü göreve hazırız’

Kılıçdaroğlu’yla zaman zaman ülke gündemiyle ilgili görüştüklerini belirten Mansur Yavaş’ın Hürriyet gazetesinden Deniz Gürel’e yaptığı açıklamalar şöyle:

“Bu konuda konuşmak için çok erken diye düşünüyorum. 2014 Yerel Seçim Sonuçları Ankara ve Türkiye’de kimsenin içine sinmedi. Halktaki değişim talebi sandıktan çıkamadı. Buna rağmen artık AK Parti’nin dahi tahammül edemediği rant ve beton belediyeciliğinin anayasa ve yasalara uygun olarak sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız. Ülkemiz ve Ankara için en büyük ihtiyaç uzlaşma. Rant ve betona kurban edilen Ankara’nın partiler üstü bir bakışla yeniden ortak akılla ele alınmasında zorunluluk var. Süreç devam ediyor. Siyasetteki taşlar yerine tam olarak oturmadı. Önümüzdeki günlerde en geniş siyasi uzlaşma ile Ankara’nın ele alınıp ona göre bir karar verilmesi gerekir.”

Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş ile görüşüyorum demişti:

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Kılıçdaroğlu, iş dünyası, sivil toplum kuruluşlarıyla bundan sonra daha da sık bir araya gelecek, bu toplantılarda belediye başkan adaylığı için de nabız yoklanacak. Bu arada Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın önceki adayı Mansur Yavaş’la görüştü.

CHP liderinin açıklamaları şu şekilde: “Büyükşehir adaylarımızı da, diğer adaylarımızı da zamanı geldiğinde belirleriz. Adaylar merkez yoklamasıyla yapılacak. Başarılı olan başkanlarımızla devam edilecek. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Balıkesir, Denizli, Bursa, Antalya’yı kesin alacağız. Bu illerde CHP’li belediye olacak. Mansur Yavaş, Ankara’da, siyasette önemli bir figür… Onunla arada bir konuşuyorum. Bizim kesimde de sevilen bir isim. Adayımız zamanı gelince açıklanacak. (Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr.) Yılmaz Büyükerşen herkesin saygı duyduğu siyasette, bilimde, sanatta önemli başarılara imza atmış bir kişi. Büyükerşen hoca siyasete ve her alanda katkı yapar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica