Genel

Antikkapının genç şefleri Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışmasında

Antikkapının genç şefleri Alanya da; Alanya da gerçekleştirilen; “7. Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması’na” Antikkapı’dan jüri ve yarışmacılar da katılacak. Antikkapının genç şefleri detaylar haberimizde…

Antikkapının genç şefleri …

Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortak organizasyonu ile Antalya’nın Alanya ilçesinde “7. Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması” düzenlenecek. 07-09 Kasım tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan yarışmaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı A.Ş de katılacak. Antikkapıdan iki jüri üyesi ve üç genç şef Kocaeli’yi yarışmada temsil edecekler.

4 kategori…

Lise, üniversite, usta şefler ve yöresel lezzetler kategorisinde düzenlenecek organizasyonda yarışmacılar 3 gün boyunca; farklı lezzetler ve şovlarla yeteneklerini gösterme imkânı bulacaklar. 80 juri, 900 katılımcının katılacağı yarışmaya Şehrin Mutfağı Antikkapı’dan Murat Sarıkaya ve Yüksel Akdeniz jüri üyesi olarak; usta şeflerin yetiştirdiği genç şeflerden Yakup Kaşhan, Merve Nur Cansoy ve Faik Kahraman ise yarışmacı olarak katılım sağlayacak.

Kocaeli’nin tatları…

Genç şefler farklı dallarda yarışacaklar. Faik Kahraman balık ve Kocaeli’nin meşhur tatlısı Pişmaniyeyi tanıtmak amacıyla; içerisinde pişmaniyenin de olduğu özel bir tatlı ile yarışacak. Merve Nur ise yarışmaya kuzu kafes ve meyveli katmer tatlısı ile katılacak. Son yarışmacı Yakup Kaşhan da kahve soslu bonfile ve cennet hurmalı cremm brulle ile; damaklarda farklı bir tat bırakacak. Kocaeli’nin Usta Şefi Naif Bagi ise; Kocaeli Bilge Şehir Yöresel Yemek Kitabı’nın tanıtımını yaparak ve genç yeteneklere sempozyum verecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica