Siyaset

Arslan: “Biden açıklamasıyla hücum borusunu çaldı”

Yalçın Arslan, "PKK'yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir"

Arslan: “Biden açıklamasıyla hücum borusunu çaldı” … Arslan, “ABD artık Türkiye’nin stratejik ortağı olamaz. Şu anda düşman konumundadır ve dört cepheden dışarıdan ve yerli işbirlikçileri ile içeriden saldırılarını ve oyunlarını sürdürmektedir” dedi. detaylar haberimizde…

Arslan: “Biden açıklamasıyla hücum borusunu çaldı”

ABD Başkanı Joe Biden’ın 24 Nisanda yapmış olduğu “soykırım” açıklamasına ülkemizde en sert tepkiyi veren Vatan Partisinden art arda açıklamalar geliyor.

Vatan Partisi yönetim kademelerinden gelen tepkiler ülkenin dört bir yanında yankılanmaya başladı. Vatan Partisinden Özgür Bursalı, Serdar Üsküplü’nün yaptıkları açıklamanın ardından bir açıklamada Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan’dan geldi.

Arslan yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ÜSLERE EL KONULSUN TSK’YA DEVİR OLSUN ABD ASKERLERİ ÜLKEMİZDEN DEFOLSUN!…”

“ABD Başkanı Biden’ın, sözde Ermeni soykırımı açıklaması ve yalanı yok hükmündedir.

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’in, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” savı ve ekinde onlarca klasörlük belgeleri ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuruşu sonucunda lehimize tescillenen sözde Ermeni soykırımı kararına karşın; ABD Başkanının soykırım suçlaması, Türkiye üzerindeki emperyalist emellerinin bir parçasıdır.

Ülkemizdeki bazı Atlantik hayranlarının demokrasinin kıblesi olarak gördüğü ABD’nin bu davranışı, uluslararası hukuk tanımazlığının defalarca kanıtlarından sadece birisidir.

ABD, meşaleli özgürlük anıtının üzerine şal örtmelidir. Çünkü o meşale çoktan sönmüştür.

ABD haydut bir devlet tavrındadır.

ABD artık Türkiye’nin stratejik ortağı olamaz. Şu anda düşman konumundadır ve dört cepheden dışarıdan ve yerli işbirlikçileri ile içeriden saldırılarını ve oyunlarını sürdürmektedir.

Biden bu tavrıyla hücum borusunu çalmıştır.

Oysa, Dünyamızda yeni bir uygarlık yükselmekte ve ABD’nin dünya efendiliği hükümranlığı bitmektedir.

Yükselen Asya uygarlığı ile çok kutuplu, paylaşımcı yeni bir dünya kurulmaktadır!

Ülkemizi yönetenler bu gerçeklikten bakarak; rotalarını belirlemelidirler.

ABD’den korkmamalıyız. Ama, ABD’den korkan hükümetlerden korkmalıyız!..

Vatan Partisi olarak, ABD’nin bu tavrına aşağıdaki eylemselliklerle hiç geciktirmeden yanıt verilmelidir:

1-İncirlik ve Kürecik Üssü derhal, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır.
2-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dahil edilmelidir.
3-PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri işbirliği dahil her konuda eylem için derhal harekete geçilmelidir.
4-HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

Yüce Türk Milletinin bilgilerine saygılarımızla arz ederiz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica