GenelMecit Ünal

Asıl amaç karma eğitimi ortadan kaldırmak

Asıl amaç karma eğitimi ortadan kaldırmak Başbakan üzerinden yirmidört saat geçmeden kurmaylarını yalanladı. Onların işi düzeltmesine izin vermedi. Sonra yine kendi kafasına göre, kendi mantığında, kendince doğru saydığı biçimlendirme ile açıklamalar yapmaya başladı. Asıl amaç karma eğitimi ortadan kaldırmak yorum/haber

Asıl amaç karma eğitimi ortadan kaldırmak

Öylesine dinamik bir ülkede yaşıyoruz ki, gündem bir önceki günün gündemini öldürüyor.

Anamuhalefet lideriyle, başbakanın ‘dikiz’ tartışması, Fenerbahçe kongre yenilgisi sürerken bir anda ‘öğrenciler’ siyasetin baş malzemesi oldular.

Sanıyorum Başbakan, gece yatıyor sabah kalkıyor, toplumu şekillendirmek ve zaptı-rap altına almak için rüyaya yatıyor, uyanıyor ve söylüyor… sonrada kıvır babam kıvır… yok yurtlarda kızlı-erkekli kalınmasına müsaade etmeyeceklermiş… yine kızlı-erkekli öğrenci evlerinde kalınamayacakmış!.. yok efendim gelen ihbarlar varmış zırvaları, falan, filan…

Önce Başbakanın yetkili kurmayları ‘öğrenci evlerinin denetlenmesi’ konusunun üretilmiş yalandan ibaret olduğunu, öğrencilerin kaldığı evlerin denetlenmesinin söz konusu olmadığını, Başbakanın Yurt-Kur’a bağlı yurtların ve özel yurtlardaki sıkıntılar ile ilgili olduğunu söylediler.

Başbakan üzerinden yirmidört saat geçmeden kurmaylarını yalanladı. Onların işi düzeltmesine izin vermedi. Sonra yine kendi kafasına göre, kendi mantığında, kendince doğru saydığı biçimlendirme ile açıklamalar yapmaya başladı.

Yetmedi, ‘ihbarlar var, gelen ihbarların gereğinin yapmayalım mı? Göz mü yumalım gibi sıradan bahaneler sıralamaya başladı.

Başbakanın ortaya attığı gibi ortada ciddi ihbarlar var ise, demokratik hukuk devletinde o işlerin hukuk içinde görevlileri vardır ve gereğini yaparlar. Başbakanın kastettiği bu işler ve ihbarlar dün yoktu da bugün mü ortaya çıktı?

Bu işler Hükümetin ve Başbakanın işi ve gündemi değildir, olmamalıdır da. Yoksa polis, savcı, hakim, yargıç bu işlere bakmıyor da, Başbakan el atmak zorunda mı kalıyor? Eğer öyle ise vah benim ülkemin haline!..

Olayın bu kadar basit bir proje olmadığına inanıyorum. Hatırlanırsa Başbakan daha önce de bu tip çıkışlar yapmıştı.

Ülkenin yoğun gündeminde yaşadığı sıkışıklığı savmak için ‘kürtaj’ olayını ortaya atmıştı. Başbakan bana göre, önümüzdeki günlerde atacağı adımın yol taşlarını döşüyor. Biraz tartışılsın istiyor. Daha sonra gerçek amacını açıklayacak.

Bence de gerçek amacı eğitim kurumları. Şekillendirmeye çalıştığı zaten haremlik-selamlık bir toplum yapısı olunca bunu görmek daha kolay oluyor.

Bu konuda CHP lideri söyledi; “senin derdin öğrenci evlerini denetlemek değil, senin derdin ‘karma eğitimi’ nasıl yok edebilirim, senin derdin karma eğitim”.

Cinsiyet ayrımı yapılmayan eğitimli günler…

Yaşama dair var olanların farkında olmanız dileğiyle…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı