Genel

Askerlerimizi Menbiç ve bölgeden çekme gibi bir planımız yok

Askerlerimizi Menbiç ve bölgeden çekme gibi bir planımız yok ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel, CNN International’a YPG/PKK kontrolünde bulunan Menbiç’le ilgili açıklamalarda bulunarak bölgede bulunan askerlerinin çekilmeyeceğini duyurdu. Askerlerimizi Menbiç ve bölgeden çekme gibi bir planımız yok detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Askerlerimizi Menbiç ve bölgeden çekme gibi bir planımız yok

Tansiyonu yükselten açıklama

ABD’den yapılan açıklama yenilir yutulur cinsten değil. Alanda tansiyonu yükseltecek açıklamada; Menbiç’ten çekilmiyoruz denildi.

Komutan CNN International’a konuştu

Koalisyon komutanı Votel, CNN International’a verdiği demeçte ABD askerlerinin Menbiç’ten çekilmesi gibi bir planlarının olmadığını söyledi.

ABD, YPG/PKK’lı teröristlere silah desteği veriyor

ABD, Fırat Nehri’nin batısında bulunan şehirde YPG/PKK’lı teröristlere silah desteği veriyor.

“Bir terör örgütüyle ABD’nin bağını koparması ve onlara tamamen silah bıraktırması lazım. Kendi verdikleri silahları geri alarak Menbiç’ten derhal çekilmeleri gerekiyor”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, cumartesi yaptığı açıklamada “Bir terör örgütüyle ABD’nin bağını koparması ve onlara tamamen silah bıraktırması lazım. Kendi verdikleri silahları geri alarak Menbiç’ten derhal çekilmeleri gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica