Genel

İstiklal sergisi İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat şehrine dönüştürme vizyonu çerçevesinde, İş Bankası ve İş Sanat işbirliği ile Milli Mücadele’ye dair en kapsamlı sergi olan “İstiklal Sergisi”ni İzmir’e taşıdı. Sergi, bir yıl açık kalacak.

İZMİR (İGFA) – Türk milletinin verdiği mücadeleyi bine yakın belge, fotoğraf, film ve objeyle anlatan İstiklal Sergisi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” başlığı ile Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açılacak.  Türk milletinin verdiği mücadeleyi bine yakın belge, fotoğraf, film ve objeyle anlatan İstiklal Sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İş Bankası ve İş Sanat işbirliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kültürpark Atlas Pavyonu’nda saat 18.00’de açılacak. İstiklal Sergisi, İzmir’de daha da zenginleştirilerek “Büyük Zaferin 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi” başlığı ile düzenlenecek.
9 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak sergi saat 11.00 ile 20.30 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.
Sergi, Milli Mücadele’nin başlangıç tarihi kabul edilen 19 Mayıs 1919’un yüzüncü yılında İş Sanat tarafından İstanbul’daki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara’daki İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde eş zamanlı olarak açılmış, pandeminin getirdiği kısıtlamalar ve tedbirlere rağmen iki kentte 650 bin ziyaretçiye ulaşarak büyük ilgi görmüştü.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica