Siyaset

Atatürk’ün vasiyeti CHP hissesiyle ilgili teklif gelirse destekleriz

Atatürk’ün vasiyeti CHP hissesiyle ilgili teklif gelirse destekleriz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İş Bankasındaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclise gelirse, biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz” dedi. Atatürk’ün vasiyeti CHP hissesiyle ilgili teklif gelirse destekleriz detaylar haberimizde…

Atatürk’ün vasiyeti CHP hissesiyle ilgili teklif gelirse destekleriz

MHP lideri Bahçeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası‘na ilişkin sözleri üzerine parti genel merkezinde gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

19 Eylül 2018’de MHP muhabirleriyle bir araya geldiği yemekte İş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar konusunda görüşlerini açık bir şekilde ifade ettiğini anımsatan Bahçeli, şunları söyledi:

“CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclise gelirse, biz gereğini yapacağız”

“Demiştim ki CHP‘nin ‘Atatürk’ün mirası’ diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir. Atatürk’ün gerçek varisi Türk Milletidir. Sayın Cumhurbaşkanının Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, şayet İş Bankasındaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclise gelirse, biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz. Tekraren ifade ediyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek varisi büyük Türk Milletidir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica