İGF

Aydın Didim’de Başkan Atabay’dan ‘yatırım’ değerlendirmesi

Aydın’da Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, haftalık basın buluşmasına yeniden başladı. İlk toplantıda Başkan Atabay’a Millet İttifakı ilçe başkanları ile meclis üyeleri eşlik etti.

Kemal ETLEÇ (Didim Postası) – Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, uzun süre ara verdiği haftalık basın toplantılarına yeniden başladı. Altınkum’daki belediye ek binasında gerçekleşen toplantıya Başkan Atabay’ın yanı sıra CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, İyi Parti Didim İlçe Başkanı ve Meclis üyesi Vefa Berk Tezsezener, Başkan yardımcıları Yusuf Deveci, Öznur Gündoğdu ve Zeynel Şener ile bazı belediye meclis üyeleri katıldı.
“BAŞKAN ATABAY, 2021 YATIRIM YILI OLUYOR”
Basının sorunlarını cevaplayan Başkan Atabay, 2021 yılının yatırım yılı olacağını söyledi.  Amfi tiyatro çalışmasının sürdüğünü ilçede 2022 yılı Haziran ayı ortasında bitirilmesini beklediklerini ifade eden Başkan Atabay, “4 bin kişilik bir tiyatro, içerisinde restoran ve kulis odaları olacak. Peyzaj çalışmaları için projelerimiz sürüyor. 1. koydan 3. koya kadar kısımda güzel bir aks yaratacağız. Lunapark kalkacak. Didim ve çevresine etkisi büyük olacak bir proje; inşallah açılışını da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yapacağız. Cumhuriyet Mahallesi’nde DİGEM diye adlandırdığımız Gençlik Merkezi’nin çalışmaları sürüyor. 2 ay içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Burada gençlerimiz için çeşitli kurslar olacak ve ücretsiz olacak” diye konuştu.
“GEÇMİŞ DÖNEMİN YANLIŞI; 4 BİN ŞERH VAR..”
Didim Belediyesi’nden geçmiş dönemlerde alınan bazı iskanlarla ilgili tapuda şerh koyulmasına yönelik soruya yanıt veren Başkan Atabay, “Bu durum 2016-2017’de yapılan Mülkiye müfettişi dönemini kapsıyor. Bizden önceki yönetimden gelen bir durum sonucu ortaya çıktı ve şu an 4 bin tapuya şerh koyuldu. Geçmiş dönemdeki yanlış görev anlayışının sonucu bu; bir günde 51 iskan verilir mi? Mümkün değil. Bu, o dönem bizim partilimizin döneminde olan bir şey, bu yanlış. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Hepsinin ismi yargıda; bu durumdan mağduriyet olan vatandaşlar haklarını kanun çerçevesinde aramaya başladı” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica