İGF

Aydın Nazilli’de Afrin Şehidi’nin Adı Mezun Olduğu Okulda Yaşayacak

Aydın’ın Nazilli ilçesinde düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı. Düzenlenen törende TSK’nın Afrin’de 2018 yılında düzenlediği Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Nazillili Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek’in ismi Zafer Ortaokulu’na verildi.

Bahattin ALBAYRAK (DİDİMA HABER)-Nazilli Zafer Mahallesinde bulunan Zafer Ortaokulunun ismi Valilik başkanlığında toplanan komisyonun kararıyla 2018’de şehit olan Nazilli’li Şehit Mehmet Dinek’in ismi verildi. Tabela açılış törenine şehidin annesi Sezgün ve babası Kenan Dinek, ilçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un yanı sıra Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın Milli Eğitim İl Müdürü Seyfullah Okumuş, siyasi parti
temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler ve şehidin kardeşleri katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Şehit Mehmet Dinek tanıtıldı. Ardından protokol konuşmaları yapıldı. Şehit Mehmet Dinek Ortaokulu öğrencileri İrem Naz Topuz ‘Can Mehmetim’, Ecrin Kalaycıoğlu da ‘Şehit Geliyor’ şiirlerini okudu. Daha sonra Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy tarafından Şehit Babası Kenan Dinek’e Kuran-ı Kerin ve Türk Bayrağı takdim edildi. Törende son olarak Şehit Mehmet Dinek için okul içinde yapılan köşe anne ve babası tarafından açıldı.

‘ŞEHİTLER ÖLMEZ’ SÖZÜNÜN CANLI ÖRNEĞİ 

Okula ismi verilen Şehit Mehmet Dinek için bu kahraman isim sonsuz denk yaşayacak diyen Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdül Gani Kavak, “Şehitler Ölmez sözünün canlı bir örneğini yaşamanın hem mutluluğu hem hüznü içerisindeyiz. Mutluyuz, çünkü vatanı için, milleti için, bayrağı için, hepsinden önemlisi canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş olan Şehidimiz Mehmet Dinek’in isminin, okumuş olduğu okula verilmesinden dolayı mutluyuz” dedi. 

Siz kahramanlarımız sayesinde vatanımız hiçbir zaman bölünmeyecek diyen Aydın Milli Eğitim İl Müdürü Seyfullah Okumuş, “Şehidimizin ismi artık Nazilli Şehit Mehmet Dinek Ortaokulu’muzda yaşamaya devam edecek. Öncelikle belirtmek istiyorum ki yüreğinde vatan, millet ve bayrak aşkıyla canı pahasına kahramanca savaşıp bu cennet vatan topraklarımızda huzur ve güven içinde yaşamamızı sağlayan Kahraman askerimiz Şehit Mehmet Dinek’e Allah rahmet eylesin ve gani gani razı olsun. Bakınız Şehidimiz de sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafında ise “Biz öldük mü ki vatan bölünsün” mesajını vermiş. Evet ne siz öldünüz ne de vatanımız bölündü” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica