Siyaset

Aydın Ünlü’nün AKP dışında kendi partisi adına hedefi yok mu?

Aydın Ünlü’nün AKP dışında kendi partisi adına hedefi yok mu? CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yerel seçimler için AKP’yi işaret ederek sarf ettiği ’13-0 kazanacaktır’ açıklamalarına sert çıktı. Aydın Ünlü’nün AKP dışında kendi partisi adına hedefi yok mu? detaylar haberimizde…

Aydın Ünlü’nün AKP dışında kendi partisi adına hedefi yok mu?

Konuyla ilgili bir basın açıklaması düzenleyen CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay şu ifadeleri kullandı;

“Basına yansıyan açıklamaları hayretle takip ediyorum”

“Seçim atmosferinin ısındığı şu günlerde art arda gelen şehit haberleri, ihmallerin doğurduğu üstü örtülmeye çalışılan iş cinayetleri; hükümetin inatla sürdürdüğü yanlış ekonomi politikasından ötürü vatandaşın yoksullukla mücadelesi gibi bir çok duruma çözüm üretmek için partimiz çalışmalarını yürütürken; rant birliğinin içinde yer alan başkanlardan, adaylardan basına yansıyan açıklamaları hayretle takip ediyorum. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın toplantısında; henüz AKP ile görüşmediklerini ama ileri de görüşeceklerini ve işbirliği yaparlarsa Kocaeli’de 13-0 kazanılacağını söylemiş. Sayın Ünlü partisinden, partisinin adaylarından vaz mı geçti de AKP görüşmesini bekliyor?

“MHP, AKP’nin adaylarına mı bel bağlayacak?”

24 Haziran öncesinde sırtına AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın fotoğrafının olduğu yeleği giyerek Yürüyüş Yolu’nda broşür dağıtan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AKP’nin kendilerine herhangi bir ilçede belediye başkan adayı çıkartmalarına izin vermeyeceğini eminim çok iyi biliyordur. MHP, partisinin ideolojisi doğrultusunda, topluma en yararlı hizmeti getirebileceğine inan isimler yerine AKP’nin adaylarına mı bel bağlayacak? MHP’nin Kocaeli’deki seçimleri kazanma hedefi bir kenara bu seçimlerde var olması AKP’nin adayları için broşür dağıtmaktan mı geçiyor? MHP’nin kendi hedefi yok mu, MHP’nin kendisi yok mu? Sayın Ünlü bilmiyor mu AKP eğer yerel seçimlerde tek bir belediyeyi bile alsa MHP seçmeninden aldığı oydan bahsetmeyeceğini, başarıyı kendine mal edeceğini? Partisinin adına tek bir belediye alma hedefi koyamayan, AKP ile 13-0 yapılacağından bahseden bir MHP görüyor olmak, rant birliğinde gelinen noktayı gözler önüne sermektedir.

“31 Mart 2019 akşamı Kocaeli’deki rantçılığı bitireceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak söylemek isterim ki, hedefimiz sayısal değildir. Hedefimiz Kocaeli’deki rant düzenini bozmak, halkın hakkını halka vermek, vatandaşımıza hizmet etmektir. 31 Mart 2019 akşamı Kocaeli’deki rantçılığı; devlet kaynakları ile yapılan hizmetleri vatandaşa lütuf gibi sunmayan, eşine dostuna ihalelerde, mevki makamlarda yer vermeyen, bu kentte doğan ya da bu kentte doyup kazancını bu kente yatıran, halkın hakkını halka teslim edecek olan belediye başkanlarımız ile bitireceğiz”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica